APIVAGINUM fot. materiały prasowe

Apivaginum - skład działanie i opinie o preparacie

Globulki propolisowe z kwasem hialuronowym to właściwa ochrona miejsc intymnych latem. Przeczytaj więcej o tym preparacie
/ 08.01.2014 13:13
APIVAGINUM fot. materiały prasowe
Codzienna, prawidłowa troska o higienę zapewnia nam zarówno odpowiedni komfort, jak i zdrowie. Globulki propolisowe Apivaginum z kwasem hialuronowym doskonale chronią wrażliwe miejsca intymne, nawilżają oraz łagodzą uczucie świądu i pieczenia. Przywracają naturalny stan fizjologiczny błon śluzowych pochwy. Niwelują dyskomfort spowodowany obrzękiem, zaczerwienieniem, otarciem, nieprawidłową wydzieliną, świądem. W skład preparatu Apivaginum wchodzi propolis oraz kwas hialuronowy, czyli te związki, które silnie sprzyjają aktywizacji naturalnych procesów regeneracyjnych.

Skuteczność działania preparatu Apivaginum została potwierdzona badaniami klinicznymi przeprowadzonymi w Poradni Ginekologiczno-Położniczej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie.

Czytaj także:

Globulki propolisowe Apivaginum?

  • łagodzą stany zapalne, redukują upławy, obrzęki i zaczerwienienia;
  • wykazują silne właściwości aseptyczne – chronią przed wnikaniem drobnoustrojów i ograniczają rozwój flory patogennej;
  • działają głęboko nawilżająco;
  • zapewniają pH zgodne z wydzieliną pochwy;
  • sprzyjają aktywizacji naturalnych procesów regeneracyjnych;
  • działają przeciwzapalnie;
  • przyspieszają naturalną odnowę tkanek i proces gojenia po zabiegach ginekologicznych.

Jak działają globulki propolisowe Apivaginum?


Globulka preparatu Apivaginum wytwarza lepki hydrożel powlekający błony śluzowe. Kwas hialuronowy wiąże się z wilgotną wydzieliną błon śluzowych pochwy, tworząc na ich powierzchni żelową powłokę. Warstwa ta stanowi idealne zabezpieczenie błon śluzowych oraz wytwarza środowisko sprzyjające aktywacji naturalnych mechanizmów regeneracyjnych i przeciwzapalnych. Utworzony film zapobiega rozwojowy nieprzyjaznej flory oraz stanowi aseptyczną barierę, dzięki której powstaje efekt szybszego gojenia zmian.

Jak stosować globulki Apivaginum?


Warto stosować jedną globulkę preparatu Apivaginum na noc. Globulki należy stosować nieprzerwanie przez 5 dni, do momentu zaniku niekorzystnych zmian. Stosowanie globulek trzeba zaplanować tak, by nie zostało ono przerwane menstruacją. Kobiety w ciąży i matki karmiące mogą stosować globulki Apivaginum po konsultacji z lekarzem.

W odróżnieniu od innych preparatów dostępnych na rynku – globulki Apivaginum firmy APIPOL FARMA nie wymagają przechowywania w lodówce. Mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej tj. 15-25 st. C.

Jedno opakowanie preparatu Apivaginum zawiera 5 sztuk globulek i kosztuje ok. 12 zł. Preparat dostępny jest w aptekach na terenie całego kraju.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: leki