Czy wiesz, że botoks to śmiertelna trucizna? fot. Czywiesz.pl

Czy wiesz, że botoks to śmiertelna trucizna?

Botoks, wstrzykiwany w twarz powoduje czasowy paraliż mięśni, przez co wygładzają się zmarszczki. Jednak ten specyfik jest również najsilniejszą znaną trucizną.
/ 30.10.2017 11:13
Czy wiesz, że botoks to śmiertelna trucizna? fot. Czywiesz.pl

Botoks, jad kiełbasiany, botulina - to nazwy tej samej substancji. Wytwarzają ją bakterie Clostridium botulinum, które rozwijają się w środowisku bezwzględnie beztlenowym.

Bakterie te zwykle rozwijają się w glebie lub na dnie mórz. Mogą jednak pojawić się w źle przechowywanym mięsie. Botulina jest neurotoksyną, poraża nerwy i mięśnie. Dawka śmiertelna dla człowieka zależna jest przede wszystkim od drogi podania.

Najbardziej niebezpieczna jest podana dożylnie - śmierć wywołuje już 1,3 nanograma na kilogram masy ciała. 600g tej substancji zabiłoby wszystkich ludzi na ziemi.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/07.11.2010 20:21
trzeba o siebie dbać- dieta, odpowiednie odżywianie a nie poddawać się zabiegom, które są nieobojętne dla naszego zdrowia i tak na dobrą sprawę skutki uboczne jeszcze nei są znane..