Diclac wycofanyz aptek fot. Fotolia

Diclac 50 wycofany - lista serii i przyczyny decyzji

Chodzi o kilkadziesiąt serii leku!
Marta Wilczkowska / 20.05.2015 09:05
Diclac wycofanyz aptek fot. Fotolia
Decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia 18 maja 2015 lek Diclac 50, stosowany m.in. w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, zostanie wycofany z aptek. 

Decyzja o wycofaniu z obrotu wybranych serii została podjęta po wpłynięciu wniosku samego producenta leku. Jako uzasadnienie takiego działania podano brak stabilności niektórych parametrów (rozpad tabletki, odporność na działanie soku żołądkowego, rozpuszczalność tabletki) w zakresie przechowywania produktu powyżej 24 miesięcy. GIF nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności.

Poniżej publikujemy pełną listę serii produktu, które mają zostać wycofane ze sprzedaży.Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/20.05.2015 12:37
~furiat : Wprowadza się felerne leki do sprzedaży. Kursują ileś tam czasu. Zbiorą pieniądze za te leki. Ileś tam kupujących się pochoruje, czyli są pacjenci dla lekarzy. Następnie leki się wycofuje bo są złe. A kasa do zwrotu gdzie???? !!!!! MOŻNA TYLKO POMARZYĆ. Tak się dorabiają podwójnie na naszej KRZYWDZIE. I pewnie im jeszcze brawo bić ???? Oszustwo i złodziejstwo.