Na przemęczenie organizmu - przegląd 12 preparatów z magnezem

Zmęczenie i drażliwość coraz bardziej dają ci się we znaki? Podpowiadamy, co pomoże ci się z tym uporać!
Marta Wilczkowska / 22.09.2014 07:00

Czujesz się przemęczona, drażliwa i masz problemy z koncentracją? To może być skutek jesiennego przesilenia. Podpowiadamy, co pomoże ci przezwyciężyć nieprzyjemne dolegliwości.

Przesilenie jesienne często odbija się na naszym samopoczuciu. Jeśli czujesz, że i ciebie dopadło osłabienie organizmu lub chciałabyś w tym roku uniknąć jesiennej chandry, warto wzbogacić dietę w magnez. Magnez wspiera prawidłowy metabolizm energetyczny organizmu i poprawia odporność i funkcjonowanie układu nerwowego i krwionośnego. Dzięki temu pomaga łagodzić objawy przemęczenia, stresu i zmieniającej się aury.

Zobacz: Jak rozpoznać objawy przemęczenia?

Suplementy z magnezem polecane są też dla osób, których codzienna dieta nie dostarcza wystarczających ilości tego pierwiastka, osób starszych oraz pijących duże ilości kawy lub alkoholu. Należy jednak pamiętać, że suplementy diety nie zastąpią zbilansowanej diety, a przed rozpoczęciem ich stosowania warto zasięgnąć konsultacji lekarskiej.

Zobacz nasz przegląd preparatów z magnezem na przemęczenie organizmu:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!