Na sen - preparaty na uspokojenie i bezsenność

Cierpisz na problemy z zasypianiem? Podpowiadamy, jak zadbać o zdrowy, spokojny sen
Marta Wilczkowska / 06.02.2013 06:00
Problemy z zasypianiem to problem coraz większej liczby dorosłych Polek. Częste narażenie na stres, nadmiar domowych i zawodowych obowiązków, konflikty w rodzinie i związana z nimi gonitwa myśli powodują, że trudno nam zrelaksować się i zasnąć.

Wypoczynek podczas snu jest kluczowy dla prawidłowej regeneracji organizmu. To wtedy nasze ciało odpoczywa, ładując baterie na następny dzień. Chroniczny brak snu lub jego niewystarczająca ilość może prowadzić do przemęczenia, depresji a także wielu chorób.

Dlatego jeśli i Ty cierpisz na zaburzenia snu wywołane stresem lub przemęczeniem, powinnaś coś z tym zrobić! Możesz skorzystać z mocy technik relaksacyjnych, zadbać o dobre nawyki związane ze snem lub sięgnąć po preparaty, które pomogą Ci zrelaksować się i spokojnie zasnąć.

Pamiętaj jednak, że stosowanie preparatów powinno być środkiem doraźnym, na czas zniwelowania prawdziwej przyczyny problemów z zasypianiem. Ich stosowanie zawsze należy też skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Oto nasz przegląd środków na spokojny sen:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!