Spray do usuwania woskowiny usznej

Zmiękczanie i bieżące usuwanie woskowiny usznej to ważny pielęgnacyjny zabieg o charakterze profilaktycznym. Jest on również niezbędny przed planowanym zabiegiem usuwania korków woskowinowych przez lekarza.
/ 05.04.2008 21:38
Zmiękczanie i bieżące usuwanie woskowiny usznej to ważny pielęgnacyjny zabieg o charakterze profilaktycznym. Jest on również niezbędny przed planowanym zabiegiem usuwania korków woskowinowych przez lekarza.

Problem korków woskowinowych zamykających przewód słuchowy wcale nie jest bagatelny. Dotyczy on od 2% do 6% populacji, ale częściej występuje u dzieci (10% przypadków) i osób starszych (57% przypadków). OsobySpray do usuwania woskowiny usznej cierpiące z powodu zalegania korka woskowinowego stanowią ponad 10% pacjentów, zgłaszających się na ostre dyżury laryngologiczne. Podczas badań przesiewowych słuchu u niemowląt w wieku 6-8 tygodni, około 20-25% dzieci zgłaszanych na wizytę wymaga oczyszczenia przewodu słuchowego zewnętrznego.

Przyczynami zaleganie woskowiny i tworzenia się korków woskowinowych mogą być wąskie (np. u dzieci) lub specyficznie ukształtowane przewody słuchowe, starzenie się organizmu, mechaniczne drażnienie skóry przewodu słuchowego (aparaty słuchowe) lub zbyt częste usuwanie woskowiny

Objawy zatkania ucha korkiem woskowinowym to szum w uchu, ból ucha, ból i zawroty głowy, uczucie zablokowania ucha, częściowa utrata słuchu – postępująca lub nagła (zwykle zaczyna się podczas czyszczenia ucha, w trakcie lub po kąpieli),

Rozwiązaniem jest preparat zmiękczający wydzielinę ucha i ułatwiający jej usuwanie w ramach systematycznej, codziennej pielęgnacji, co zapobiega lub opóźnia tworzenie się korków woskowinowych.

VAXOL to produkt, który powstał we współpracy z British National Healthservice Ear Care Specialist Unit w Rotherham.

Naturalny w 100%, oparty na oliwie z oliwek, składniku polecanym przez brytyjskich lekarzy w celu zmiękczania woskowiny.

Wygodne, bezpieczne opakowanie w formie spray’u z pompką, pozwala na aplikowanie preparatu nawet malutkim dzieciom.

W Polsce, tradycyjnie lekarze stosują zakraplanie płynną parafiną jako preparat zmiękczający korek woskowinowy przed zabiegiem płukania ucha.
Zalecenia Systemu Ochrony Zdrowia w Wielkiej Brytanii mówią, iż do zmiękczania woskowiny usznej zaleca się stosowanie oliwy z oliwek, zarówno przed zabiegiem płukania ucha, jak również do regularnego, profilaktycznego stosowania, ponieważ oliwa z oliwek wspomaga proces samooczyszczania ucha.

Oliwa z oliwek przygotowana według standardów farmaceutycznych to jedyny składnik preparatu VAXOL.

EFEKTY stosowania preparatu VAXOL
 • poprawa jakości słyszenia
 • zapobieganie lub zmniejszanie częstotliwości zabiegów lekarskich płukania lub czyszczenia ucha
 • wspomaganie procesu samooczyszczania się ucha
 • ułatwienie w codziennej higienie uszu
Zalety preparatu VAXOL
Skuteczny
 • VAXOL natłuszcza przewód słuchowy i woskowinę, ułatwia osiągnięcie pozytywnego efektu zabiegowego płukania uszu.
 • VAXOL wspomaga proces samooczyszczania, zmniejsza konieczność zabiegowego płukania uszu, ułatwia oczyszczanie uszu.
 • VAXOL nie wycieka z uszu - wysoka rzetelność stosowania również wśród osób stosujących aparaty słuchowe.
Bezpieczny skład
 • Vaxol nie zawiera wody – mokra woskowina może stanowić doskonałą pożywkę dla bakterii
 • Vaxol jest w 100% naturalny - zawiera oliwę z oliwek, przygotowaną wg standardów farmaceutycznych, nie ma ryzyka przedawkowania, można stosować długoterminowo
 • Oliwa z oliwek: nie wysusza skóry przewodu słuchowego, nie powoduje podrażnień, nie powoduje pęcznienia korków woszczynowychSpray do usuwania woskowiny usznej
Bezpieczna forma
 • Spray/pompka – delikatnie rozpyla substancję aktywną bez ryzyka zbyt dużego ciśnienia i ew. uszkodzenia błony bębenkowej
 • Specjalnie wyprofilowana końcówka - nie ma ryzyka zbyt głębokiego wsadzenia do ucha i uszkodzenia przewodu słuchowego
Wygodna forma
 • Można podawać w pozycji stojącej, siedzącej, leżącej.
 • Łatwo się dawkuje, precyzyjnie odmierzona dawka.
 • Stosowanie nie zajmuje dużo czasu.
 • Nie wymaga dodatkowego płukania uszu po użyciu.
 • Nie wylewa się z uszu.
 • Równomiernie rozpyla substancję aktywną w przewodzie słuchowym.
Ekonomiczny
Vaxol jest wydajny opakowanie 10 ml zawiera aż 200 dawek .

Vaxol dostępny jest w aptece.
Orientacyjna cena dla pacjenta: ok. 29,45 złotych
Dystrybutor w Polsce: Qpharma Sp. z o.o.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: leki, uszy