Triomar serce

Triomar serce
Zadbaj o zdrowe serce i układ krwionośny
/ 10.03.2010 10:12
Triomar serce

Przeznaczony dla osób, które chcą zadbać o prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego i odpowiedni poziom trójglicerydów.

Triomar serce łączy:
-  wysoką dawkę kwasów omega-3, które wpływają na  obniżenie poziomu trójglicerydów i obniżenie ciśnienia,
-  wybrane witaminy z grupy B (w tym kwas foliowy), które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego.


Triomar serce, opakowanie zawiera 60 kapsułek (kuracja miesięczna), Cena 29 zł


Zalecenia dietetyków – dieta chroni przed chorobami
Zdrowa dieta to taka, która dostarcza organizmowi wszystkie składniki odżywcze potrzebne do utrzymania dobrej kondycji. Nie może zabraknąć w niej niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które można znaleźć głównie w tłustych rybach morskich. Niestety ich spożycie w Polsce jest bardzo niskie, (w niektórych województwach średnie spożycie roczne jest bliskie zera), podczas gdy eksperci zalecają, aby codziennie spożywać min. 1g kwasów omega-3. Organizm nie może sam ich wytworzyć, dlatego jeśli nie można dostarczyć ich wraz z dietą, naukowcy rekomendują suplementację.

Dla osób, którym trudno jest spożywać ryby morskie 2 razy w tygodniu, a dbających o właściwą dietę, stworzone zostały suplementy diety z linii Triomar. Są to produkty, które w swoim składzie łączą kwasy omega-3 oraz odpowiednio dobrane witaminy, pozytywnie wpływając na organizm.

Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 – dlaczego są tak istotne? 
Kwasy omega-3 mają działanie przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne, obniżają poziom trójglicerydów, zmniejszają częstotliwość tworzenia się zakrzepów i stanów zapalnych na powierzchni ścianek tętnic.
Norwegia, jako pierwszy kraj w Europie nadała niedawno preparatom kwasów omega-3 status leków stosowanych w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych. Inne kraje, jak Szwecja rozważają podobną decyzję.
Zdolność kwasów tłuszczowych omega-3 do obniżania stężenia trójglicerydów we krwi i zmniejszania ryzyka chorób sercowo-naczyniowych powiązanych z arteriosklerozą jest dobrze udokumentowana w badaniach naukowych.

"U dzieci z uwarunkowaną genetycznie hipercholesterolemią lub polimorfizmami genowymi zwiększonej podatności na choroby układu krążenia kwasy omega-3, podane we wczesnych stadiach miażdżycy, hamują proces miażdżycowy i łagodzą stany zapalne - uważa prof. dr hab. med. Marek Naruszewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą.
Według ekspertów, preparaty kwasów omega-3 są korzystną formą leczenia przeciwzapalnego u osób starszych (zamiast nadużywanych i niebezpiecznych ze względu na właściwości prozakrzepowe NLPZ) oraz leczenia przeciwzakrzepowego u osób uczulonych na aspirynę (ponad 20 proc. populacji). Ograniczeniem do stosowania preparatów omega-3 jest przyjmowanie silnych leków przeciwzakrzepowych. W takich przypadkach ilość suplementów zawierających kwasy omega-3 trzeba uzgodnić z kardiologiem.
Nienasycony kwas tłuszczowy DHA jest decydujący dla prawidłowego funkcjonowania mózgu, narządu wzroku, ścian komórkowych, serca oraz naczyń krwionośnych. Ma dobroczynny wpływ na układ odpornościowy.

Kwas tłuszczowy DHA jest szczególnie ważny dla prawidłowego funkcjonowania mózgu i całego układu nerwowego. DHA wpływa między innymi na zdolności umysłowe oraz chroni przed depresją.

Kwas tłuszczowy EPA (eikozapentaenowy) odgrywa dużą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. EPA warunkuje prawidłową syntezę eikozanoidów. Eikozanoidy to aktywne biologicznie cząsteczki odpowiedzialne za działanie przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne, powstrzymują rozwój guzów nowotworowych oraz ograniczają kurczliwość naczyń krwionośnych.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: leki

Redakcja poleca

REKLAMA