momester nasal fot. Adobe Stock

W trosce o komfort życia alergików

Dokucza Ci alergia, a zatkany nos utrudnia codzienne funkcjonowanie?
Redaktorki Polki.pl / 22.01.2020 14:19
momester nasal fot. Adobe Stock

Z objawami  zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego kataru siennego poradzisz sobie dzięki zastosowaniu Momester Nasal, który stosowany regularnie, skutecznie zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i ułatwia oddychanie.

Katar sienny, który występuje w określonych porach w ciągu roku, jest reakcją alergiczną spowodowaną wdychaniem pyłków drzew, traw, chwastów, a także zarodników pleśni i grzybów. Jego typowe objawy to m.in. obfita, wodnista wydzielina z nosa, wielokrotne kichanie, świąd w nosie i zatkany nos.

W leczeniu alergii szczególnie istotne jest unikanie alergenów, a jeśli to nie jest możliwe -  kontrolowanie lub całkowite wyeliminowanie symptomów uczulenia. Aby leczenie było skuteczne, należy odpowiednio wcześnie zidentyfikować alergeny odpowiedzialne za niepożądane objawy, a następnie dobrać leki do potrzeb pacjenta.

Czym jest Momester Nasal?

Momester® Nasal to produkt leczniczy,  wskazany w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób dorosłych w wieku od 18 lat. Zawiera mometazon furoinianu, który jako substancja czynna z grupy  kortykosteroidów, zmniejsza obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa. Lek występuje w postaci aerozolu. Podany donosowo łagodzi kichanie, świąd oraz uczucie zatkanego nosa, a także zmniejsza ilość wydzieliny.

Jak go stosować?

Zwykle stosuje się dwie dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę, a po opanowaniu objawów należy zmniejszyć dawkę do jednej aplikacji aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: alergia
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)