Co można wyczytać z tęczówki?
- Podstawowe potrzeby żywieniowe organizmu, przede wszystkim na minerały.
- Wrodzoną siłę lub słabość narządów, gruczołów i tkanek.
- Najbardziej osłabione narządy.
- Względny poziom złogów toksycznych w narządach, gruczołach i tkankach.
- Lokalizację stanów zapalnych w organizmie.
- Stadia aktywności tkanek oraz fazy stanów zapalnych.
- Niedoczynność lub słabą perystaltykę jelit.
- Zespół spastycznego jelita lub wzdęcia.
- Obniżenie okrężnicy poprzecznej.
- Podrażnienie lub stan zapalny jelit.
- Tkanki o wysokim ryzyku zachorowania (ryzyko zachorowania dotyczy zarówno oznak wskazujących na ostre, jak i na przewlekłe stany zapalne).
- Ucisk na serce (uchyłki jelitowe oraz wzdęcia w obszarach okrężnicy poprzecznej i/lub zstępującej, a także gazy oraz osłabiona perystaltyka jelit to czynniki wywołujące często ucisk na serce oraz arytmię serca).
- Przepływ krwi w poszczególnych narządach ciała.
- Siłę nerwową lub osłabienie nerwów.
- Nadmierną lub niedostateczną aktywność narządów, gruczołów i tkanek.
- Wpływ jednego narządu ciała na drugi lub oddziaływanie danego narządu na kondycję dowolnej części ciała (żaden narząd nie funkcjonuje samodzielnie. Wszystkie narządy ciała pozostają w relacji symbiotycznej).
- Blokadę układu limfatycznego.
- Upośledzone wchłanianie składników odżywczych.
- Względną zdolność narządów, gruczołów lub tkanek do gromadzenia składników odżywczych.
- Wpływ zmęczenia fizycznego lub psychicznego oraz stresu na organizm. Wskaźnikami stresu są pierścienie nerwowe 2 (lub pierścienie stresowe) widoczne w tęczówce. Powiększone źrenice, brak prawidłowego odruchu źrenicznego (kurczenie się źrenic pod wpływem światła) świadczą o chronicznym zmęczeniu.
- Potrzebę odpoczynku w celu wzmocnienia odporności organizmu.
- Obszary stłumionych objawów chorobowych. Z tęczówki można odczytać ostry, podostry i przewlekły stan zapalny w danej części ciała, które często trudno jest wykryć lub zlokalizować za pomocą standardowych metod badawczych.
- Wysoki lub niski popęd seksualny. Zaburzenia popędu seksualnego są często wskaźnikiem innych problemów zdrowotnych. Przemęczona osoba nie może mieć normalnego popędu seksualnego. Istnieją także pewne obszary mózgu związane z popędem, a ich osłabienie czasem prowadzi do przedłużonego obniżenia popędu seksualnego u osób względnie zdrowych.
- Wpływ chorób jatrogennych na organizm. Choroby jatrogenne to choroby wywołane leczeniem medycznym. Wszystkie lekarstwa mają działania niepożądane, a niektóre z nich mogą być bardzo poważne. Z tęczówki można odczytać objawy kumulacji leków.
- Przedkliniczne stadia cukrzycy, chorób krążeniowych oraz wielu innych. Z tęczówki można odczytać podostre stany zapalne oraz wrodzone osłabienia narządów, których najczęściej nie można wykryć za pomocą innych metod. Umożliwia to wczesne podjęcie działań profilaktycznych.
- Wady genetyczne rzutujące na unerwienie. Wady genetyczne mogą wpływać na różne części ciała, w zależności od ich charakteru.
Polecamy: Czym jest irydologia?
Fragment pochodzi z książki "Co Twoje oczy mówią o zdrowiu. Irydologia w praktyce" (Studio Astropsychologii, 2011). Publikacja za zgodą wydawcy.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!