Czego nie wiecie o toksynach...

Do 30 czerwca 2006 będzie czynna infolinia programu edukacyjnego „Uwolnij się od toksyn”.
/ 12.05.2006 10:40
toksyny-copy.jpgPod numerem telefonu 22 321 51 88 (połączenie płatne według stawek operatora) od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00 – 17:00 działa infolinia programu edukacyjnego „Uwolnij się od toksyn”.
Wszyscy zainteresowani uzyskają informacje na temat oddziaływania toksycznych związków chemicznych, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Związki te znajdują się w glebie, wodzie, powietrzu, dymie tytoniowym, spalinach samochodowych. Ich źródłem jest też m.in. przetworzona żywność zawierająca dużą ilość konserwantów i barwników.
Konsultanci dietetyki poradzą też, jak należy zmienić swój sposób odżywiania, aby bezpiecznie i skutecznie oczyścić organizm ze szkodliwych związków chemicznych.
Konsultantki dietetyki obsługujące infolinię: Aleksandra Kubacka oraz Katarzyna Kręglicka, udzielają informacji na temat skutecznych metod oczyszczania organizmu z toksyn. Specjalistki doradzają wszystkim zainteresowanym, jak należy zmienić swój sposób odżywania, aby bezpiecznie i skutecznie oczyścić organizm ze szkodliwych związków chemicznych.


Z Aleksandrą Kubacką rozmawiamy na temat problemów najczęściej poruszanych przez osoby dzwoniące do infolinii:

- Jakie są pytania najczęściej zadawane przez osoby dzwoniące do infolinii?
Najczęściej padają pytania o diety oczyszczające i odchudzające. Zaskakujący jest fakt, że większość osób nie widzi różnicy pomiędzy oczyszczaniem, a odchudzaniem.

- Te dwie metody wydają się bliskie sobie. Czy istnieje jakaś widoczna różnica pomiędzy oczyszczaniem a odchudzaniem?
Tak, oczywiście – różni je głównie cel, jaki chcemy osiągnąć: celem diety oczyszczającej jest usunięcie toksyn szkodliwych dla organizmu, a odchudzającej redukcja masy ciała.

- Na czym polega dieta oczyszczająca?
Najważniejszą zasadą oczyszczania jest wykluczenie produktów konserwowanych, peklowanych wędlin oraz innych produktów wysokoprzetworzonych. Z drugiej strony istotne jest wprowadzenie do menu pokarmów ułatwiających eliminację toksyn. Takimi składnikami są np.: zioła, woda, błonnik pokarmowy oraz witaminy antyoksydacyjne powodujące niszczenie wolnych rodników.

- O czym warto pamiętać oczyszczając organizm?
Do oczyszczania należy przystąpić racjonalnie, nie zmieniając z dnia na dzień żywienia w sposób radykalny, czy głodząc się.

- Jakie informacje można uzyskać pod numerem infolinii?
Wyjaśniamy wszystkie problemy związane z oczyszczaniem organizmu, radzimy, jak ułożyć racjonalną dietę oczyszczającą dostosowaną do indywidualnych potrzeb osób dzwoniących.


Konsultantkami obsługującymi infolinię programu są:

Aleksandra Kubacka
Absolwentka Wydziału Żywienia Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, specjalistka ds. żywienia i dietetyki. W trakcie studiów odbywała praktyki w centrum Zdrowia Dziecka oraz w Szpitalu Klinicznym Akademii Medycznej przy ul. Banacha w Warszawie. Obecnie pracuje jako konsultantka dietetyki w przychodniach lekarskich Rekol-Med oraz Medivita.

Katarzyna Okręglicka
Absolwentka Wydziału Żywienia Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, specjalistka ds. żywienia i dietetyki. W Poradni Dietetycznej SGGW zorganizowała i przeprowadziła program odchudzający dla dzieci i młodzieży. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Centrum Badań Klinicznych Osteomed, gdzie zajmowała się administracją i prowadzeniem badań klinicznych z zakresu dietetyki. Obecnie udziela porad dietetycznych.

Ogólnopolski program edukacyjny „Uwolnij się od toksyn” prowadzony pod patronatem preparatu MethodDrain Detox ma na celu popularyzowanie wiedzy na temat szkodliwych substancji, ich negatywnego wpływu na ludzki organizm i metod oczyszczania. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.beztoksyn.pl


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!