Drzewa dla duszy i ciała

Drzewa emanują dobrą energią, która może nam pomóc w różnych trudnych sytuacjach. Warto skorzystać z ich "pomocy" gdy czujemy, że coś nam dolega.
/ 15.06.2007 14:18


Sama najlepiej wiesz, ile daje nawet krótki spacer po lesie. Wracasz spokojna, dotleniona, zadowolona. Tak działa energia drzew. Skorzystaj z naszego przewodnika. Sprawdź, czego ci brakuje, i poszukaj drzewa, które może ci pomóc. Gdy je znajdziesz w swoim otoczeniu, oprzyj się o nie plecami, postój przez kilka minut, dotknij czołem kory i postaraj się wchłonąć w siebie jak najwięcej energii, którą wydziela roślina. Taki seans powinien potrwać 20–30 minut, a cała kuracja co najmniej 2 tygodnie.


Jarzębina
Powinny przytulać się do niej osoby niezdecydowane, mające problemy z podejmowaniem decyzji. Wspomaga silną wolę, dodaje stanowczości, energii, odwagi.
Jej przetwory (np. dżemy) poprawiają trawienie, działają też przeciwzapalnie i przeciwbiegunkowo.

Czarny bez
Mobilizuje do działania, wzmacnia wiarę we własne siły. W swoim ogrodzie powinny go posadzić osoby mające skłonność do melancholii, bojące się życia i przeciwności losu.
Napary z kwiatów działają moczopędnie, przeciwgorączkowo, uszczelniają naczynia włosowate.

Brzoza
Kontakt z nią przywraca spokój, wzmacnia siły, dodaje otuchy. Brzozowe gałązki neutralizują szkodliwe dodatnie promieniowanie.
Napar z liści zaleca się w kuracjach nerek i pęcherza moczowego. Nalewka z pączków pomaga w dolegliwościach żołądkowych. Sok wzmacnia i oczyszcza.

Dąb
Działa niezwykle energetyzująco oraz wzmacniająco. Daje siłę duszy i ciału. Mobilizuje do wysiłku, wzmacnia wiarę we własne siły.
Odwar z kory dębowej łagodzi zapalenia jamy ustnej, dziąseł i gardła. Kąpiel w odwarze pomaga w infekcjach bakteryjnych i grzybiczych skóry.

Kasztanowiec
Powinny zaprzyjaźnić się z nim osoby niecierpliwe, wybuchowe, ze skłonnością do nerwic. Przebywanie w pobliżu kasztanowca, uspokaja łagodzi napięcia, pomaga przezwyciężyć lęki.
Nalewką z drobno utartych nasion smarować bolące miejsca przy nerwobólach i mięśniobólach oraz w reumatyzmie.

Sosna
Przywraca równowagę i dobre samopoczucie. Spacer po sosnowym lesie wycisza, odstresowuje, głęboko dotlenia organizm i rozjaśnia umysł.
Syrop z pączków działa przeciwkaszlowo, kąpiel w odwarze z młodych szyszek lub igieł wzmacnia, odświeża, lekko pobudza, łagodzi bóle reumatyczne.

Lipa
Jak żadne inne drzewo, działa uspokajająco i łagodzi napięcia. Sprzyja też trzeźwości umysłu, daje wsparcie, przywraca harmonię w naszych myślach i uczuciach.
Herbatka z kwiatów działa napotnie, moczopędnie, żółciopędnie, obniża poziom cholesterolu i ciśnienie.

Tekst: Małgorzata Świgoń

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!