Prawdopodobnie ten jesienny, zlotem malowany miesiąc będzie bardzo energetyczny

Homeopatia – cudowne lekarstwo na homoseksualizm?

Niemieckie Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich przekonuje, że środki homeopatyczne są nowym, cudownym lekarstwem na zmianę orientacji seksualnej – czytamy w „Rzeczpospolitej” w artykule „Homoseksualizm leczą ziołami”.
/ 03.06.2011 09:57
Prawdopodobnie ten jesienny, zlotem malowany miesiąc będzie bardzo energetyczny

Niemieckie Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich twierdzi, że homoseksualizm – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn – można wyleczyć używając do tego środków homeopatycznych. Przyszłym pacjentom proponują nową terapię opartą na medycynie niekonwencjonalnej. Dr Gero Winkelmann z Monachium wyjaśnia: „Zdajemy sobie sprawę, że większość lekarzy jest zdania, iż skłonności homoseksualne są wrodzone, ale jest też grupa twierdząca, że są nabyte”. Według niego homoseksualizm da się wyleczyć homeopatią, ponieważ ma pewne cechy choroby. Terapia opracowana przez Winkelmanna (a dodajmy, że ma własną praktykę homeopatyczną) składa się z czterech etapów:

  1. Rozmowa wstępna.
  2. Uwolnienie organizmu od substancji toksycznych za pomocą środków medycyny niekonwencjonalnej (w tym siarki).
  3. Procedura uwalniania od urazów psychicznych.
  4. Utwierdzanie pacjenta w przekonaniu, że jest wolny od skłonności homoseksualnych.

Nie wiadomo jeszcze nic o skuteczności terapii doktora Winkelmanna – zgłosiło się do niej dopiero trzech chętnych. Doktor Winkelmann – jak sam przyznaje – nie uzgadniał swojej terapii z Kościołem, ale czerpie z jego nauki inspirację (podobnie jak z dzieł twórcy homeopatii Samuela Hahnemanna).

Rzeczniczka Niemieckiego Związku Lesbijek i Gejów (LSVD) Renate Rampf mówi: „Jesteśmy zdumieni propozycjami doktora Winkelmanna, które traktować należy wyłącznie w kategoriach dowcipu”. Dodaje, że żadne środki medycyny niekonwencjonalnej nie przyniosą skutku, a homoseksualizm nie jest zjawiskiem patologicznym. Terapia dr. Winkelmanna jest wg niej dowodem na brak szacunku wobec homoseksualistów i zaznacza, że WHO wykreśliła w 1993 roku homoseksualizm ze spisu chorób.

Dr Winkelmann tłumaczy zaś: „Pragnę pomóc tym wszystkim, którzy czują się wyalienowani ze społeczeństwa z powodu swej orientacji seksualnej”.

Zobacz też: Homeopatia

Źródło: „Rzeczpospolita”, 3.06.2011/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!