Jak wygląda badanie
Najpierw irydolog pyta pacjenta o tryb życia, dietę, dolegliwości, przebyte choroby, operacje. Potem za pomocą lampy szczelinowej ogląda tęczówkę.
Niektórzy specjaliści dysponują mikroskopem komputerowym połączonym z kamerą. Dzięki temu mogą przenieść zdjęcia oczu na ekran komputera i je powiększyć.
Postawienie diagnozy zajmuje przynajmniej godzinę. Po stwierdzeniu źródła dolegliwości irydolog kieruje pacjenta często do specjalisty, np. gastrologa czy urologa, który zleca odpowiednią terapię.
Wybierz gabinet
Warto wiedzieć, jak wybrać specjalistę irydologa, aby nie natknąć się na oszusta. Należy poprosić o okazanie dyplomu ukończenia kursu irydologii (jeśli nie jest wyeksponowany w gabinecie) oraz dokumentu potwierdzającego formalne zarejestrowanie działalności. Na pieczątce powinien być adres, telefon kontaktowy oraz numer statystyczny kursu, który irydolog ukończył.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!