Jakie znasz naturalne sposoby pielęgnacji skóry?

Jakie znasz naturalne sposoby pielęgnacji skóry?
Czarny bez, nagietek, olejki eteryczne – jak je wykorzystać w łazience? Pomysłów jest wiele! Masz suchą skórę? Spróbuj samodzielnie przygotować kosmetyk z ogólnodostępnych składników, który ją natłuści. A może Twoja skóra straciła jędrność? Sprawdź jak zrobić domowym sposobem olejek, który ją uelastyczni!
/ 02.03.2011 16:03
Jakie znasz naturalne sposoby pielęgnacji skóry?

Napar z czarnego bzu – jak go przygotować?

Dwie łyżki stołowe kwiatów należy zalać litrem wrzącej wody, przykryć i zostawić do naciągnięcia. Wlać do wanny z przygotowaną już ciepłą wodą przecedzony napar, dwa litry przegotowanego zimnego mleka oraz dwie łyżki oliwy. Pozostać w wannie około 10 minut.

Zobacz też: Jak przygotować napar z ziół?

Kąpiel nagietkowa – pomoc dla szorstkiej skóry!

Szorstką i przesuszoną (np. nadmiernym opalaniem) skórę nawilży kąpiel nagietkowa. Dwie torebki suszonych kwiatków nagietka zalać 1 l wrzątku. Pozostawić pod przykryciem na około 20 minut. Przecedzić, dodać trzy łyżki naturalnego miodu. Wlać do wanny z ciepłą wodą.

Zobacz też: Jak przygotować ziołową kąpiel?

Ratunek dla suchej skóry

Dla skóry suchej warto jest zastosować następujący kosmetyk. Do wyparzonej butelki wlać następujące składniki: 10 łyżeczek oleju sezamowego, 5 – oleju rycynowego, 2 – oleju z nasion pszenicy, dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego (np. lawendowego, konwaliowego). Przed użyciem mocno wstrząsnąć. Tak wykonany olejek natłuszcza skórę.

Czy Twoja skóra jest zmęczona?

Na zmęczoną skórę ujędrniająco wpływać będzie następujący olejek: Do butelki wlać pół szklanki oliwki dla dzieci, dodać 2 łyżki kwiatu arniki. Odstawić w ciepłe miejsce na około dwa tygodnie i codziennie wstrząsać. Po tym czasie przefiltrować przez gęstą gazę i wymieszać z 20 łyżeczkami olejku migdałowego.

Do kąpieli można też użyć orzeźwiającego olejku z pomarańczy lub regenerującego skórę wyciągu z aloesu.

Skórę tłustą dobrze oczyści kąpiel z dodatkiem ½ litra octu winnego.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA