Sięgnij po dary natury

Wysokie ceny leków powodują, że do łask wracają stare, domowe metody zapobiegania i leczenia przeziębień. Znów sięgamy po sok malinowy, miód, cytrynę, czosnek i cebulę.
/ 02.11.2008 22:48

Wysokie ceny leków powodują, że do łask wracają stare, domowe metody zapobiegania i leczenia przeziębień. Znów sięgamy po sok malinowy, miód, cytrynę, czosneSięgnij po dary naturyk i cebulę.

Trzy sposoby łagodzenia dolegliwości

  • Obok herbaty z miodem i cytryną równie skutecznym środkiem napotnym jest napar z kwiatu lipy. Łyżkę ziół zalewamy szklanką wrzącej wody i zostawiamy pod przykryciem przez 10 minut. Po przecedzeniu słodzimy miodem, wypijamy i kładziemy się do ogrzanego termoforem łóżka. Po godzinie ciało nacieramy wilgotnym i chłodnym ręcznikiem, a następnie je osuszamy.
  • Towarzyszące grypie bóle mięśni i kości można łagodzić za pomocą kompresów z gorczycy czarnej. Sześć czubatych łyżek zmielonych nasion mieszamy z zimną wodą. Powstałą papkę rozsmarowujemy cienką warstwą na kawałku płótna, przykrywamy gazą, po czym przykładamy na bolące miejsce i owijamy flanelą. Po 10-20 minutach kompres należy zdjąć.
  • Doskonałą metodą walki z przeziębieniem są kąpiele ziołowe. Powinny one trwać 5-15 minut. Objawy przeziębienia łagodzi kąpiel z wywarem z lipy, tataraku, lawendy i wrzosu.
(EK)
źródło: MWmedia

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!