Wiosenne przebudzenie

Aby wiosnę powitać ze zdrową jędrną skórą, pięknymi włosami i paznokciami, sięgnijmy po nutrikosmetyki. Wspomóżmy urodę od wewnątrz.
/ 22.03.2006 15:17
 
Po długiej zimie nasza skóra zwykle jest zmęczona i ziemista, potrzebuje dawki witamin i składników odżywczych przywracających jej piękny wygląd.
Suplementy (witaminy, minerały, wzmacniające organizm wyciągi naturalne) uzupełniają niedobory naturalnych składników odżywczych, które nasz organizm powinien czerpać z pożywienia, ale na skutek stresu, zanieczyszczenia środowiska i ubogiej diety albo ich nie przyswaja, albo zbyt szybko traci. Nutrikosmetyki to nowa grupa doustnych preparatów służących urodzie. Tak jak klasyczne suplementy, najczęściej mają postać kapsułki czy pigułki zawierającej niezbędne składniki odżywcze w stężeniu gwarantującym optymalną pielęgnację cery w każdym wieku.
Szczególnie dojrzała skóra, tracąca jędrność i elastyczność, potrzebuje preparatów pobudzających jej metabolizm. Od kiedy naukowcy lepiej poznali mechanizmy biologiczne odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek i wiotczenie skóry, możliwe stało się opracowanie skutecznych preparatów wzmacniających ją od wewnątrz. Większość z nich zawiera minerały, witaminy, wielonasycone kwasy tłuszczowe i kompleksy pochodzenia roślinnego, pobudzające naturalne funkcje skóry (np. Ocea Lift Thalgo, Innýeov, Merz Special Anti-Age). Dzięki nim cera jest lepiej odżywiona, nawilżona i wszelkie zachodzące w niej procesy przebiegają bez zakłóceń.
Istnieje również grupa nutrikosmetyków (np. Capivit A+E), których głównym zadaniem jest ochrona skóry przed wolnymi rodnikami i opóźnianie procesów jej starzenia przez pobudzenie komórek naskórka i skóry właściwej do odnowy. Witamina A likwiduje przebarwienia i szorstkość skóry, a witamina E wbudowuje się w błony komórkowe i chroni przed wolnymi rodnikami.
Uniwersalne działanie na skórę, włosy i paznokcie mają preparaty wieloskładnikowe (np. H-Pantotén, Evelle, Merz Special) zawierające, oprócz zestawu witamin i minerałów, kilkanaście aktywnych biologicznie składników. Kapsułki działają na wszystkie warstwy skóry, włosów czy paznokci, przyspieszając ich regenerację i optymalnie odżywiając.
Również zwalczanie cellulitu powinno się zacząć od kuracji doustnej. Kapsułki Cellasene z kompleksem Lipovascolen poprawiają drenaż tkankowy, stymulują metabolizm tkanki tłuszczowej oraz chronią przed wolnymi rodnikami. Po kilku miesiącach ich stosowania nie tylko zmniejszają pomarańczową skórkę, ale też uczucie „ciężkich nóg”, a dodatkowo łagodzą dolegliwości związane z menstruacją.

1. Merz Special Anti Age – przywraca elastyczność skóry i spowalnia procesy starzenia;
2. H-Pantotén – poprawia stan skóry włosów i paznokci;
3. Inneov Jędrność – przywraca jędrność i gęstość skóry;
4. Evelle – formuła wzmacniająca dla skóry, włosów i paznokci;
5. Capivit A+E forte – dostarcza skórze witamin chroniących przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi;
6. Cellasene – preparat antycellulitowy w kapsułkach

Tekst Marta Sadkowska/ Viva

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!