Zalety miodu – zdrowie i uroda

Miód wpływa nie tylko na zdrowie, ale też na urodę.
Marta Słupska / 13.10.2017 13:40

Wyobrażacie sobie taką pastylkę, po której połknięciu moglibyśmy czuć się świetnie, pięknie wyglądać i zyskać spokój i równowagę? Magiczną tabletkę, która zapewni zdrowie, urodę i uwolni od stresu? Nikt jej jeszcze nie wynalazł, ale okazuje się, że w naszym otoczeniu jest coś, co działa podobnie: to miód.

Na zdrowie i nie tylko

Nie dość, że pyszny, to jeszcze zdrowy – miód to prawdziwe bogactwo składników. Nie bez przyczyny już w starożytności był używany w lecznictwie, na przykład do przygotowywania maści, a także do pielęgnowania urody (Kleopatra kąpała się w kozim mleku i miodzie). Występuje w wielu rozmaitych rodzajach, chociaż najpopularniejszym jest wielokwiatowy, który działa jak naturalny antybiotyk, hamując rozwój bakterii.

Lekarze zalecają spożywać miód i zastępować nim cukier. A czego możemy się spodziewać, jeśli codziennie będziemy sięgać po łyżkę miodu? Zobaczcie w naszej galerii.

Dowiedz się więcej o miodzie: co zawiera?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!