Metoda leczenia zapachem łączy można stosować w warunkach domowych. Substancje zapachowe można wprowadzać do organizmu różnymi sposobami, np.: Inhalacja, polega na podgrzaniu miseczki w tzw. kominku aromterapeutycznym z mieszanką olejku (ok. 5 kropli) i przegotowanej gorącej wody. Olejek odparowuje i rozprasza się w pomieszczeniu.
Kadzidełka bambusowe, w zależności od swojego składu może odprężać zwiększać naszą koncentrację.
Nasączanie olejkami eterycznymi mieszanki płatków kwiatów, suszonych owoców i liści.
Kąpiel terapeutyczna z dodatkiem olejków eterycznych ( do wanny wkrapiamy 10-15 kropli wybranego, kapiemy się około 15-30 minut).
Masaż z dodatkiem olejków eterycznych.
Na ból głowy- lawenda, mięta, majeranek. Na przeziębienie- anyż, rozmaryn, eukaliptus. Na infekcje skórne – cytryna, eukaliptus, herbata. Na bóle mięśni – lawenda, cyprys, jałowiec, szałwia. Na wyciszenie, uspokojenie i dobry sen – jałowiec. Na pobudzenie, odświeżenie – sosna, Na depresję – lawenda. Na koncentrację i wzmocnienie organizmu – bazylia. Dla zakochanych - róża.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!