Ćwiczenia na poprawę wzroku - 3 szybkie ćwiczenia poprawiające wzrok

Ćwiczenia na poprawę wzroku fot. Fotolia
Zajmą ci tylko chwilę, wykonać je możesz praktycznie wszędzie, a dzięki nim będziesz cieszyć się doskonałym wzrokiem na długo!
Marta Wilczkowska / 15.01.2014 06:59
Ćwiczenia na poprawę wzroku fot. Fotolia
Nazywa się je palmowaniem (od angielskiego słowa palm, czyli dłoń). Relaksują oczy i poprawiają wzrok. Zobacz, jakie to proste!

Proste ćwiczenia na poprawę wzroku:

  1. Śledzenie przedmiotu. Zakryj lewe oko lewą dłonią (nie zamykaj go). Weź długopis i unieś go na wysokość oka. Zataczaj nim koła. Śledź długopis, patrząc na jego czubek. Wykonaj pięć obrotów. Powtórz ćwiczenie, zakrywając prawe oko prawą dłonią.
  2. Oglądanie ciemności. Oprzyj łokcie na biurku. Połóż dłonie na otwartych oczach. Palce powinny zachodzić na siebie i krzyżować się na środku czoła. Zamknij oczy. Wyobraź sobie jakiś przyjemny widok. Gdy zaczniesz widzieć przed zamkniętymi oczami czerń, oznacza to, że dobrze wykonałaś ćwiczenie. Energicznie pomrugaj. Odpocznij.
  3. Ruchy gałkami. Zamknij powieki. Powoli przesuń gałki oczne w prawo, aż poczujesz napięcie mięśni. Wytrzymaj 3 sekundy. Potem wykonaj ćwiczenie  w lewo. Powtórz 5 razy.

Czytaj także:

Na podstawie artykułu Iwony Janczarek z Pani Domu

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA