Ćwiczenia na poprawę wzroku fot. Fotolia

Ćwiczenia na poprawę wzroku - 3 szybkie ćwiczenia poprawiające wzrok

Zajmą ci tylko chwilę, wykonać je możesz praktycznie wszędzie, a dzięki nim będziesz cieszyć się doskonałym wzrokiem na długo!
Marta Wilczkowska / 15.01.2014 06:59
Ćwiczenia na poprawę wzroku fot. Fotolia
Nazywa się je palmowaniem (od angielskiego słowa palm, czyli dłoń). Relaksują oczy i poprawiają wzrok. Zobacz, jakie to proste!

Proste ćwiczenia na poprawę wzroku:

  1. Śledzenie przedmiotu. Zakryj lewe oko lewą dłonią (nie zamykaj go). Weź długopis i unieś go na wysokość oka. Zataczaj nim koła. Śledź długopis, patrząc na jego czubek. Wykonaj pięć obrotów. Powtórz ćwiczenie, zakrywając prawe oko prawą dłonią.
  2. Oglądanie ciemności. Oprzyj łokcie na biurku. Połóż dłonie na otwartych oczach. Palce powinny zachodzić na siebie i krzyżować się na środku czoła. Zamknij oczy. Wyobraź sobie jakiś przyjemny widok. Gdy zaczniesz widzieć przed zamkniętymi oczami czerń, oznacza to, że dobrze wykonałaś ćwiczenie. Energicznie pomrugaj. Odpocznij.
  3. Ruchy gałkami. Zamknij powieki. Powoli przesuń gałki oczne w prawo, aż poczujesz napięcie mięśni. Wytrzymaj 3 sekundy. Potem wykonaj ćwiczenie  w lewo. Powtórz 5 razy.

Czytaj także:

Na podstawie artykułu Iwony Janczarek z Pani Domu

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/14.01.2018 12:25
Ćwiczenie pierwsze... ale jakie koła tym długopisem? Poziome, czy pionowe?????
/13.11.2017 18:39
muszę spróbować, ćwiczenia wydają się proste i faktycznie można je wykonać dosłownie wszędzie. Słyszałam o dobrym wpływie ciemności na poprawę wzroku (chodzi to, że w ciemności oczy się relaksują )
/21.02.2017 12:47
O, super, spróbuję robić regularnie i zobaczymy jakie będą efekty hehe Na co dzień dodatkowo zakraplam Starazolinem i jest ok.