Krople do oczu - wpuszczanie, zastosowanie

Krople do oczu - wpuszczanie, zastosowanie fot. Panthermedia
Podpowiadamy, jak skutecznie i łatwo wpuścić krople do oczu
/ 15.06.2018 14:19
Krople do oczu - wpuszczanie, zastosowanie fot. Panthermedia

Rozmazany tusz, powieki, które natychmiast zamykają się, gdy tylko przybliżasz zakraplacz do spojówek, drżące ręce i obraz swojej bezsilnej miny w lustrze w łazience... Jeśli i ty masz problem z wpuszczaniem sobie kropli do oczu, przeczytaj rady profesora okulistyki Jamesa Salza  z uniwersytetu w Południowej Kalifornii, które opracował dla swoich pacjentów. Umyj starannie ręce i stań przed lustrem. Następnie:

  1. Delikatnie pociągnij dolną powiekę w dół
    Dzięki temu pomiędzy jej wewnętrzną częścią a gałką oczną wytworzy się wolna przestrzeń. Trzymaj zakraplacz blisko dolnej powieki, ale postaraj się jej nie dotknąć. Jeśli masz infekcję oka, zarazki mogą dostać się do wnętrza buteleczki z lekiem i trzeba będzie wymienić lekarstwo na nowe.
  2. Spójrz w górę i naciśnij zakraplacz
    Nie martw się, że nie będziesz widziała, jak kropla wpada do worka spojówkowego. Jeśli tylko poczujesz wilgoć, to znaczy, że lek znalazł się na swoim miejscu.

  • Zamknij oko na 30–60 sekund
    Dzięki temu leczniczy płyn będzie mógł się wchłonąć i zacząć działać. W taki sam sposób wpuść krople do drugiego oka. Pamiętaj, by dokładnie zakręcić buteleczkę z lekarstwem (żeby powietrze nie miało dostępu do specyfiku) i ponownie umyj ręce.
  • UWAGA! Nawet, jeśli boli cię albo piecze tylko jedno oko, to aby kuracja była skuteczna, krople wpuszczaj również do drugiego.

    Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

    Redakcja poleca

    REKLAMA