Oczy a twoje zdrowie fot. Dreamstime.com

Oczy a twoje zdrowie

Podkrążone, zaczerwienione lub spuchnięte – to najczęściej skutek niewłaściwego trybu życia. Czasem jednak są zwiastunem choroby.
/ 29.07.2011 11:12
Oczy a twoje zdrowie fot. Dreamstime.com
Worki pod oczami - Pojawiają się, gdy np. jadasz dużo słonych potraw, pijesz alkohol, śpisz w dusznej sypialni. Tak samo może się jednak objawiać choroba nerek.

Cienie pod oczami - Zazwyczaj są spowodowane przemęczeniem. Jeśli nie znikają po odpoczynku, mogą oznaczać anemię, problemy z nerkami lub wątrobą.

Opuchnięte górne powieki - Zwykle występują po źle przespanej nocy, ale mogą też świadczyć o problemach z sercem i układem krążenia bądź pęcherzykiem żółciowym.

Zmieniony kolor spojówek
- Powinny być różowe. Zaczerwienione są skutkiem niewyspania, ale też stanu zapalnego. Blade wskazują na anemię, a żółtawe na choroby wątroby.

Popękane naczynka
- Może to być efekt długiej pracy przy komputerze lub zbyt krótkiego snu. Gdy pojawiają się często, mogą oznaczać np. nadciśnienie lub cukrzycę.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!