Dlaczego warto oddać krew? 7 korzyści!

Wciąż się wahasz? Dowiedz się, dlaczego warto zostać honorowym dawcą krwi – razem z Fundacją Scanmed, organizatorem akcji honorowego krwiodawstwa Krwiecień, wyjaśniamy, co dzięki temu zyskasz!

/ 24.11.2015 10:01 POWRÓT DO ARTYKUŁU
Dlaczego warto oddać krew? 7 korzyści!
Po oddaniu krwi przysługuje Ci posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4500 kcal – to aż 8 tabliczek czekolady!/fot. Fotolia

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/29.10.2018 12:22
Od lat oddawałem honorowo krew potrzebującym ratując ludzkie życie.Oddałem honorowo zaledwie w swoim życiu 23 litry krwi.Dzisiaj kiedy moje zdrowie podupadło sam potrzebuje pomocy lekarskiej. Pomimo tego, że są ustawy dotyczące przysługujących praw Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi to jakoś mi nikt nie chce pomóc w mojej sprawie. Nikt tych ustaw nie chce respektować. Tak, więc, po, co oddawać honorowo krew skoro nikt Cię nie szanuje. A jak sam będziesz potrzebować, aby skorzystać z przysługujących Ci praw to wszyscy mają Twoje uprawnienia głęboko gdzieś. Skoro Honorowe oddawanie Krwi jest takie łatwe proste niewymagające niczego to, dlaczego honorowych dawców krwi jest tak mało? Oddając systematycznie krew mamy zrosty na żyłach tego nikt nie widzi każde nakłucie igły, wiąże się z bólem to zapewne największy przywilej. Krew, która jest nie do zastąpienia jest pobierana na zasadzie charytatywnego ruchu społecznego i od lat jest walka o nią, bo krwi jest za mało. Pomimo tego, iż nieustannie brakuje krwi nikt nie chce się zająć tym problemem. Nawet nikt się nie chce wypowiedzieć na ten temat. Być może wszyscy inni uważają, że jest tak wspaniale tylko dwom osobom nie pasuje honorowe oddawanie krwi i ogrom przysługujących im przywilejów, z, których nie można skorzystać. Powodów oddawania krwi jest tyle ilu krwiodawców. Pozdrawiam.
/26.04.2018 23:29
Jestem zasłużonym honorowym dawcą krwi. Na swoim koncie posiadam oddane 20 litrów krwi. Dzisiaj bym nie oddał honorowo ani mililitra krwi, ponieważ krwiodawca dzisiaj nie ma żadnych przywilejów. Do lekarza specjalisty jeśli nie jest się zarejestrowanym w danym dniu można mu odmówić przyjęcia. Większość lekarstw obejmuje opłata 100 %. Chcąc uczestniczyć w zabiegach rehabilitacyjnych muszę tak samo czekać jak inni pacjenci, którzy w swoim życiu nie oddali honorowo ani kropli krwi.Wszędzie gdzie się nie pójdzie do jakiej kol wiek placówki medycznej każdy z pacjentów drze się na Ciebie gdzie się pchasz pomimo tego, że mam prawo skorzystać z obsługi po za kolejnością.Takie są ogromne korzyści z oddawania honorowo krwi. Kończąc zapytam się autora tego artykułu skoro z honorowego krwiodawstwa płyną same korzyści to dlaczego wciąż brakuje krwi? Oraz chętnych do jej oddawania.