6 nawyków, które powinnaś mieć!

Poznaj 6 nawyków, które powinna mieć każda dorosła kobieta
Marta Wilczkowska / 05.11.2014 08:41

Istnieją nawyki, które każda kobieta po 20 roku życia powinna w sobie pielęgnować. Dzięki nim łatwiej zapanujesz nad obowiązkami, zadbasz o piękny wygląd, zdrowie i dobre relacje z rodziną. O jakich nawykach mowa? Sprawdź!

6 nawyków, które powinnaś mieć!

fot. Fotolia

1. Jedz śniadania

O tym, jak ważnym posiłkiem jest śniadanie, nie trzeba chyba już mówić nikomu. Postaraj się zaplanować dzień tak, by codziennie rano znaleźć 10 minut na zdrowie, dietetyczne śniadanie. Dzięki temu dodasz sobie energii na cały dzień oraz zadbasz o zdrowie i smukłą sylwetkę.

2. Dbaj o skórę

Każda kobieta, która skończyła 20 lat, powinna wyrobić sobie nawyk dbania o skórę. Codzienny, staranny demakijaż, stosowanie toników, odpowiednich dla cery kremów oraz balsamów do ciała to absolutne minimum, które pozwoli ci cieszyć się piękną skórą przez lata.

3. Ustawiaj powiadomienia o rachunkach

Nikt nie lubi ich płacić, ale niestety trzeba o nich pamiętać. Jeśli zdarza ci się zapomnieć o niezapłaconej fakturze, koniecznie wyrób sobie nawyk ustawiania przypomnienia w tej sprawie. Taką "przypominajkę" możesz wpisać w kalendarz, ustawić w swoim telefonie lub komputerze.

4. Odkładaj oszczędności

Nawet, jeśli masz niewielki budżet z całą pewnością możesz wykroić z niego  kwotę, którą odłożysz w ramach oszczędności! Dzięki temu zbudujesz sobie (choćby niewielki) kapitał, który pozwoli ci zbilansować niespodziewane dziury w budżecie.

5. Ćwicz regularnie

Nie tylko dla figury! Regularne ćwiczenia poprawiają krążenie krwi, podnoszą wydolność serca i płuc oraz usprawniają funkcjonowanie układu kostnego. Dzięki nim twój mózg będzie lepiej dotleniony, twoja skóra promienna, a ty sama będziesz zdrowsza i pełna energii.

6. Dzwoń do rodziców

Postaraj się więc znaleźć w swoim zabieganym życiu chwilę, by dowiedzieć się co u nich słychać. Niezależnie od tego ile masz lat, dla nich zawsze pozostaniesz dzieckiem :) I jak wszyscy rodzice, z pewnością tęsknią za tobą i martwią się, jeśli długo nie dajesz znaku życia.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!