Charakter ukochanego poznasz po jedzeniu

Charakter ukochanego poznasz po jedzeniu

Okazuje się, że to, co lubimy jeść, wiele mówi o naszym usposobieniu. Sprawdź zatem, w jakich smakach gustuje twój wybranek, a dowiesz się o nim wszystkiego!
/ 03.02.2010 13:57
Charakter ukochanego poznasz po jedzeniu
Teoria o powiązaniu preferencji smakowych z osobowością wcale nie jest wyssana z palca. Jej twórcą jest amerykański neurolog dr Alen Hirsch zajmujący się badaniem smaku i powonienia. Wraz z grupą uczonych przetestował on za pomocą ankiet blisko 20 tys. ochotników. Pozwoliło to dokładnie określić charakter badanych oraz ich upodobania jedzeniowe. Na tej podstawie stworzono rodzaj kulinarnego horoskopu, z którego niczym z gwiazd wyczytasz najskrytsze sekrety ukochanego.


1. Przekąski, w których szczególnie gustuje
Zdaniem badaczy, prawdziwe „ja” człowieka najsilniej ujawnia się w wyborze przekąsek. Co można
z nich wyczytać o mężczyźnie?

- Krakersy – jest rozważny w działaniu, a przy tym lubi samotność. Ciekawie się z nim gawędzi, bo ma liczne zainteresowania. Jako kochanek: bywa nieśmiały. Najchętniej kocha się po ciemku.
- Chipsy ziemniaczane – to mężczyzna niezwykle ambitny. Potrafi ciężko pracować, by odnieść sukces. Jako kochanek: ekspert w dziedzinie seksu. Wszystkie pozycje opisane w „Kamasutrze” ma w małym palcu.
- Orzeszki – człowiek łatwy w kontaktach, otwarty i wyluzowany. Lubi zmiany, monotonia go irytuje. Jako kochanek: wciąż poszukuje nowych doznań, eksperymentuje z pozycjami miłosnymi.
- Popcorn – skromny, miły, a przy tym ofiarny. Potrzeby innych zawsze są u niego na pierwszym miejscu. Jako kochanek: jest naturalny, nie próbuje niczym imponować. Ceni romantyczne klimaty: świece, pachnącą pościel, nastrojową muzykę...
- Meksykańskie nachos – ma duże poczucie sprawiedliwości, lubi porządek i punktualność.
Jako kochanek: nie skąpi pieszczot, ale też oczekuje, że partnerka je odwzajemni.
- Słone paluszki – ma naturę lekkoducha. Woli się bawić, niż ciężko pracować czy snuć plany na przyszłość. Jako kochanek: radosny, pełen werwy, bez zahamowań. Lubi śmiać się w łóżku.


2. Przyprawy, jakich sobie nie żałuje
Bazylia, tymianek, czosnek... Która z przypraw jest u niego na pierwszym planie? To ważny sygnał, bo zdradza charakter człowieka!

- Czosnek, pieprz, goździki, szafran – to mężczyzna dobrotliwy i bezkonfliktowy. Bardzo potrzebuje akceptacji, bo brak mu pewności siebie. Na randce: nie będzie próbował cię oczarować, ale gdy powiesz mu komplement, otworzy przed tobą duszę.
- Sól – jest niepraktyczny, chodzi z głową w chmurach. Biernie poddaje się kolejom losu, ponieważ nie wierzy, że może wpływać na swoje życie. Na randce często pojawia się spóźniony. Nie zawsze też ma sprecyzowane plany na wspólny wieczór.
- Curry – życie traktuje poważnie. Jest realistą, myśli logicznie, przewiduje i planuje każdy swój krok. Na randce nie pozwoli ci się nudzić. Będziesz przebierać w propozycjach na miłe spędzenie czasu.
- Sezam, tymianek – to pesymista. Wszystkim się przejmuje i widzi świat w czarnych barwach. Ma zadatki na hipochondryka. Na randce: woli mówić, niż słuchać. Zwykle snuje dramatyczne opowieści o piętrzących się kłopotach, którym musiał stawić czoło.
- Papryka, bazylia – cechuje go duża wyrozumiałość. Nie wymaga wiele od życia ani też nie goni zbytnio za sukcesami. Szybko zapomina o urazach. Na randce nie będzie się dąsał, gdy w ostatniej chwili przełożysz spotkanie na inny dzień. Przyjmie to z dobrotliwym uśmiechem.


3. Owoce, za którymi przepada
Truskawki, śliwki, jabłka. Jego owocowe menu nie powinno ujść twojej uwadze, ponieważ możesz po nim rozpoznać... seksualny temperament ukochanego.
- Grejpfruty – lubi ostry, drapieżny seks. By go ucieszyć, spraw sobie zmysłową bieliznę.
- Wiśnie – łatwo się angażuje i jest stały w uczuciach. By go ucieszyć, często zapewniaj go
o swojej miłości.
- Jabłka, ananasy – przepada za pieszczotami, ale źle znosi odmowę. By go ucieszyć, obiecaj mu weekend tylko we dwoje i... pozwól się rozpieszczać.
- Truskawki – nie czuje się pewnie w roli kochanka, boi się odrzucenia. By go ucieszyć, doceniaj jego miłosne starania i bądź szczodra w pochwałach.
- Winogrona, śliwki – choć kocha gorąco, to ma kłopoty z uzewnętrznianiem uczuć. By go ucieszyć, pozwól mu czasem od siebie odpocząć. On lubi pobyć sam.
- Banany – chętnie oddaje inicjatywę w ręce partnerki. By go ucieszyć, czasem puść wodze fantazji i wprowadź jakąś odmianę do waszej miłosnej gry, np. zaproponuj pieszczoty w tańcu.

Afrodyzjaki - czy to działa na facetów? Czytaj i dyskutuj na forum!

4. Lody, jakie lubi najbardziej
Oto zestaw rozmaitych lodowych smaków, z których można wiele wywnioskować…
- Kawowy – łatwo stracić dla niego głowę, bo potrafi uwodzić i czarować kobiety. Rada: nim obdarzysz go pełnym zaufaniem, najpierw trochę go poobserwuj. Warto wiedzieć, czy aby nie ugania się zbytnio za spódniczkami.
- Czekoladowy – lubi być w centrum uwagi, jego potrzeby zawsze są na pierwszym planie. Rada: nie ukrywaj swoich pragnień, są nie mniej ważne od życzeń partnera.
- Orzechowy – to mężczyzna z zasadami. Ma opinię sumiennego i inteligentnego perfekcjonisty. Rada: szanuj jego zamiłowanie do porządku, tylko nie przekładaj mu rzeczy na biurku. Inaczej kłótnia gwarantowana!
- Truskawkowy – jest bardzo nieodporny na stresy, bywa, że załamuje go byle drobiazg. Staje się wtedy kłótliwy, drażliwy i marudny. Rada: w trudnych chwilach dodawaj mu otuchy, ale nie pozwól wejść sobie na głowę.
- Waniliowy – to wymagający idealista o dużej wyobraźni. Szuka stabilnego i bezpiecznego związku. Rada: nie flirtuj z nikim w jego obecności, bo gotów poczytać to za jawną zdradę.


4. Desery warte twojej uwagi
Czasem wystarczy jeden rzut oka na filiżankę czy ulubiony smakołyk partnera, by przejrzeć go na wylot.
- Nie może się obejść bez mleka do kawy – masz przed sobą osobę przesądną.
- Pije tylko czarną kawę – jest ambitny, ale bywa też agresywny.
- Herbata obowiązkowo z cytryną – można na nim polegać, bo zawsze przestrzega zasad.
- Chętnie pałaszuje czekoladę –  on nie lubi się przepracowywać i... jest flegmatykiem.
- Miłośnik pączków – to mężczyzna raczej chłodny, zamknięty w sobie.


Jak w jadalni, tak... w sypialni
Niektórzy panowie łapczywie rzucają się na jedzenie, inni – przeciwnie – rozkoszują się każdym kęsem. A jak je twój mężczyzna?
- Niejadek – często grymasi nad talerzem. A to ziemniaki rozgotowane, to znów kotlet zbyt wysmażony...  On uważa się za superkochanka. A gdy coś mu nie wyjdzie, obwinia partnerkę.
- Łakomczuch – ma wprost wilczy apetyt. Nie zależy mu, by jedzenie było wykwintne, liczy się jego obfitość. Jest nienasycony
w miłości, uwielbia się kochać. Dla słodkich chwil zrezygnuje nawet... z oglądania meczu.
- Koneser – w restauracji godzinami wertuje kartę dań, poszukując oryginalnych nazw i smaków. Lubi też sam upichcić coś niebanalnego. W sypialni nie zabraknie mu inwencji. Możesz oczekiwać wyrafinowanych pieszczot.

Afrodyzjaki - czy to działa na facetów? Czytaj i dyskutuj na forum!

Anna Leo-Wiśniewska

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!