Czy wiesz, że odsypianie w weekend nie pomaga? fot. Czywiesz.pl

Czy wiesz, że odsypianie w weekend nie pomaga?

Każdemu wydaje się, że w weekend odbije sobie nieprzespane noce minionego tygodnia i będzie czuł się jak nowo narodzony. Ale to niestety nierealne.
/ 13.12.2017 13:52
Czy wiesz, że odsypianie w weekend nie pomaga? fot. Czywiesz.pl

Amerykańscy naukowcy ogłosili, że długie spanie w weekend nie jest nam w stanie zrekompensować braku snu w ciągu całego minionego tygodnia. Badania pokazały, że dłuższy wypoczynek nie zniwelował skutków niedosypiania - u osób, które w tygodniu spały po 3-5 godzin, nawet po weekendzie utrzymywała się niska sprawność psychomotoryczna.

Specjaliści z Walter Reed Army Institute of Research dowodzą jednak, że brak snu można zrekompensować. Należy się po prostu wyspać na zapas, śpiąc po 10 godzin dziennie przez kilka dni. Po takiej kuracji możemy zarwać kilka nocy.

Zdjęcia: copyright photoxpress.com

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/24.07.2010 17:54
Bardzo inteligentne z was osoby. Przecież sami macie odpowiedź, że odsypianie w weekend nic nie daje. Sami spróbujcie tak żyć. Tylko się nie okłamujcie, że się wyspaliście.
/23.02.2010 14:26
zawsze to lepiej pospać dłużej w weekend i chociaż trochę odpocząć:D
/13.02.2010 20:33
interesujące...
POKAŻ KOMENTARZE (2)