Kobiety kobietom

Przyjaciółki, mamy, córki i babcie zapraszamy na X PROGRESSteron - najbardziej kobiecy festiwal w Polsce!
/ 02.10.2006 10:10
kobiety2.jpgDojrzewalnia Róż powstała z potrzeby stworzenia przestrzeni, która będzie sprzyjała odkrywaniu i rozwijaniu kobiecości. Przestrzeni, która będzie inspirować, wspierać, umożliwiać twórcze spotkania kobiet z kobietami. Z tych spotkań powstają nowe jakości: sieć kobiet wspierających się w biznesie, Klub Kobiet w Wewnętrznej Podróży, nieformalne grupy wsparcia i kręgi kobiet, wiele nowych firm i organizacji, w których kobiety się realizują oraz dzielą z innymi tym, co w nich najlepsze.
PROGRESSteron to chyba najbardziej znany festiwal organizowany przez Dojrzewalnię. W tym roku doczekaliśmy się dziesiątej edycji tej imprezy, przez którą w różnych miastach Polski przewinęły się tysiące kobiet w różnym wieku, z różnym wykształceniem, pozycją społeczną, nastawieniem do życia - łączy je chęć rozwoju i poczucie wartości bycia kobietą.

X Festiwal PROGRESSteron to przegląd najbardziej znanych zajęć oferowanych przez współpracujące z Dojrzewalnią Róż organizacje oraz spotkanie z nowymi tematami, warsztatami i zajęciami.
Szczególnie polecamy:
- wykład i warsztaty Anny Dodziuk oraz Majki Jaworskiej,
razem z nimi zastanowimy się, jak zachować własną tożsamość w związku oraz jak komunikować się z partnerem.

- niezwykłe, relaksujące koncerty mis tybetańskich do Szkoły Jogi Yogamudra, polecamy także pokazy sztuki relaksu i walki tai chi oraz masażu ma-uri. Pokazy odbędą się 14 października w Centrum Łowicka.

- zajęcia ruchowe, Dance Alive, tańce latino, flamenco, taniec brzucha, tańce w kręgu, azteckie, taniec indyjski, hula oraz tańce irlandzkie.

- wykłady dr Preeti Agrawal - 14 października odbędą się dwa niezwykłe spotkania z dr Preeti Agrawal, lekarką, autorką książek o zdrowiu i życiu kobiet. Wykład „Kobieta i natura” będzie poświęcony zdrowiu i utrzymaniu dobrego samopoczucia, fizycznego i psychicznego przez całe życie. Po wykładzie zapraszamy na prezentację „Holistyczne podejście do zdrowia kobiety”. Będzie to spotkanie z tematyką przedstawioną w książkach autorstwa dr Agrawal: „Kobieta i natura”, „Odkrywam Macierzyństwo”, „Menopauza”. Wykłady odbędą się 14 października, w restauracji Biosfera, Al. Niepodległości 80, rozpoczęcie pierwszego wykładu o godzinie 12.00. Dr Preeti Agrawal 14 października udzieli także konsultacji medycznych w Centrum Łowicka.

- po raz pierwszy w Warszawie zapraszamy na warsztaty poświęcone tworzeniu biżuterii oraz sztuce kreowania własnego wizerunku (wizażu).

Zapraszamy do wspólnych rozmów, tańca, relaksu, malowania na jedwabiu, szkle i ceramice, gry na bębnach oraz na warsztaty poświęcone budowaniu szczęśliwych związków i rodzin.

X Festiwal PROGRESSteron - kalendarium:
Warszawa 7-22 października 2006
Poznań 13-22 października 2006
Szczecin 13-15 października 2006
Katowice 20-22 października 2006
Wrocław 21-29 października 2006
Gdańsk 27-29 października 2006
Kraków 27-29 października 2006
Łódź 27-29 października 2006


Szczegółowy program zajęć w poszczególnych miastach znajdziecie na stronie www.dojrzewalnia.pl

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!