Książki, które leczą duszę

Pomogą Ci uwolnić się od wielu trosk. Zmienią na lepsze życie Twojej rodziny. Oto 8 dobrych przewodników psychologicznych.
/ 26.09.2016 14:48

ksiazki1.jpgWiecznie się odchudzasz, czujesz sie samotna, masz kłopoty z dzieckiem? Jeśli choć jeden z tych problemów nie jest Ci obcy - sięgnij po wybrane przez nas lektury.
Psychologia kobiety
„Wirus samotności”, Wydawnictwo Prószyński i s-ka
.
Tytułowy wirus niszczy Twoje związki, nie pozwala, byś była szczęśliwa w małżeństwie, może być odpowiedzialny za kłopoty w pracy, a nawet za nadwagę. Autor książki, doświadczony psychoterapeuta, opisuje aż dziewięć mutacji wirusa. Znajdź swój typ. Kiedy go zidentyfikujesz, być może uratujesz swoje małżeństwo albo podejmiesz decyzję o wyjściu z toksycznego związku. Jeśli zrozumiesz źródła swojej samotności, uwolnisz się od wielu trosk.
Przeczytaj fragment książki!

„Rozbierz mnie. Psychoanaliza garderoby”, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co.
W szafie Joli przeważają brązowe rzeczy. Ola chodzi tylko w spodniach. Ty za nic nie włożysz bluzki z cekinami. Dlaczego? Autorki książki proponują, byś spojrzała na swoją garderobę w nowy sposób. Przygotuj się na czas odkryć. Do tej pory byłaś pewna, że ubranie jest wyrazem gustu, podążania za modą. Zdziwisz się, że mówi o Tobie o wiele więcej. Potrafi nawet zdradzać tajemnice. Ale też bywa wołaniem o pomoc. Psychoanaliza Twojej garderoby może być terapią.
„Boginie w każdej kobiecie”, wydawnictwo Jacek Santorski & Co.
Na obiad jesz sałatki, lubisz długie rozmowy przez telefon albo internet, wydajesz fortunę na ulubione perfumy. Co Ty, współczesna kobieta, możesz mieć wspólnego z Artemidą, Ateną czy innymi mitologicznymi boginiami? Rozpocznij lekturę, a przekonasz się, jak wiele łączy Cię z niektórymi z nich. Znalezienie swojej bogini to krok pierwszy. Krok kolejny okazuje się nie mniej zaskakujący. Droga rozwoju Twojej bogini może być Twoim szlakiem. Kim jesteś: Afrodytą, Ateną, a może Hestią?


Odchudzanie
„Psychologia odchudzania”, Wydawnictwo KOS.

Źródło zbędnych kilogramów tkwi w naszej głowie! Zanim zaczniesz kolejną dietę, dowiedz się, co naprawdę się kryje za Twoim wilczym głodem, upodobaniem do słodyczy, wahaniami wagi. Potem przyjdzie czas na podjęcie decyzji i realizację planu. Na każdy z tych etapów znajdziesz w książce pomocne ćwiczenia. Są łatwe i możesz je wykonywać w domu, w pracy, plenerze.

Rodzina
„Rodzice offline? Jak nawiązać kontakt ze skomputeryzowanym dzieckiem”, Wydawnictwo Lekarskie PZWL
.
Nie znosisz komputera, jesteś bliska wyrzucenia go z domu. Stop! Zamiast widzieć w nim wroga („Zabiera mi dziecko!”), spróbuj się do niego przekonać. Niechęć do czegoś często bierze się z niewiedzy, dlatego poznaj go lepiej. Książkę napisał ojciec z synem nastolatkiem, fanem komputera. Znajdziesz tu trochę teorii (słownik terminów), ale głównie dobrze Ci znane trudne sytuacje, z którymi po lekturze szybciej sobie poradzisz.
„Od chaosu do spokoju. Jak wychowywać dziecko z ADHD i innymi zaburzeniami zachowania”, Wydawnictwo Media Rodzina.
Narratorem książki jest chłopiec, który cierpi na ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniem koncentracji. Ta książka już byłaby warta przeczytania, gdyby zawierała tylko słowa dziecka. Jest tym cenniejsza, że towarzyszą im rady doświadczonej terapeutki, specjalistki od leczenia ADHD.
„Gry i zabawy kształtujące pewność siebie”, Wydawnictwo Jedność.
O silnej osobowości dla swojego dziecka marzy każdy rodzic. Jeśli jest pewne siebie, widzi więcej perspektyw niż osoby niepewne. Budować siłę u dziecka warto zacząć jak najwcześniej. Można to robić także poprzez wspólną zabawę. W książce znajdziesz 111 ćwiczeń oraz gier dla dzieci i młodzieży w różnym wieku.
„Aromaterapia na stres”, Wydawnictwo Klub dla Ciebie.
Rozwód, egzamin, przeprowadzka. Są zapachy, które każdą z tych stresujących sytuacji uczynią łatwiejszą. Mieszanki leczniczych olejków przygotujesz sama według prostych przepisów, używając niewielu składników.
(EA)

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: książka