Koniec długiego związku - 5 powodów, dla których wieloletnie związki się rozpadają fot. Fotolia

Rozpad długiego związku - 5 powodów, dla których wieloletnie związki się rozpadają

Byłaś w wieloletnim związku, ale go zakończyłaś? Nie jesteś odosobniona. Przedstawiamy, dlaczego pary z długim stażem się rozstają. Sprawdź!
/ 12.06.2016 17:19
Koniec długiego związku - 5 powodów, dla których wieloletnie związki się rozpadają fot. Fotolia

W długim związku pojawia się mnóstwo problemów, które czasem potrafią doprowadzić do jego upadku. Dlaczego ludzie, którzy byli ze sobą przez długie lata, się rozstają? Przedstawiamy 5 powodów, dla których wieloletnie związki się rozpadają.

1. Rozbieżność oczekiwań

Marzysz o sformalizowaniu waszego związku, ale twój partner wcale się z tym nie spieszy? Za każdym razem, kiedy podejmujesz temat zajścia w ciążę, patrzy na ciebie z roztargnieniem? Brak zgodności w fundamentalnych kwestiach bardzo często prowadzi do rozpadu związku z długim stażem. Ludzie nie potrafią się porozumieć, mają inne oczekiwania. Zdarza się, że jeden z partnerów pod wpływem rozleniwienia w związku nie ma ochoty na wprowadzanie zmian lub po prostu nie czuje takiej potrzeby. Gdy drugiej ze stron zaczyna to coraz bardziej doskwierać, związek najczęściej się rozpada.

2. Spadek pożądania

Z tęsknotą wspominasz czasy, kiedy nie mogliście z partnerem oderwać od siebie rąk? Temperatura w waszej sypialni spadła? Po kilku latach związku zainteresowanie seksem wyraźnie się zmniejsza. To powszechne i naturalne zjawisko. Jeżeli jednak dwoje ludzi stara się wprowadzić jakieś innowacje w łóżku, istnieją duże szanse na wskrzeszenie pożądania. Niestety jest niewiele par, które podejmują to trudne wyzwanie. Osłabienie apetytu na seks najczęściej skutkuje powzięciem decyzji o odejściu od partnera.

3. Rutyna

W pierwszym stadium związku poziom wzajemnej fascynacji i ekscytacji zazwyczaj jest bardzo wysoki. Niestety po latach romantyczna atmosfera stopniowo zanika. Partnerzy nie wysyłają sobie SMS-ów z tak dużą intensywnością jak na początku znajomości, nie robią sobie niespodzianek, nie mówią czułych słów i nie prawią komplementów. Jednym słowem przestają o siebie zabiegać. Znudzenie w związku i brak podejmowania prób jego wyeliminowania może doprowadzić do tragicznych konsekwencji. Ludzie coraz bardziej oddalają się od siebie, aż w końcu postanawiają się rozstać, ponieważ dochodzą do wniosku, że związek, w którym tkwią, nie wywołuje w nich żadnych emocji.

4. Problemy z zajściem w ciążę

W stabilnym związku z długim stażem kochające się pary zaczynają intensywnie myśleć o dziecku. Niestety zdarza się, że mimo usilnych starań, kobieta nie może zajść w ciążę, co z czasem zaczyna pogarszać relacje w związku. Ludzie stopniowo się od siebie oddalają, coraz częściej dochodzi między nimi do sporów. Kobieta zaczyna się obwiniać, że nie może dać dziecka mężczyźnie, który marzy o wejściu w rolę ojca. Z każdą kolejną nieudaną próbą zajścia w ciążę wzrasta w niej poczucie osamotnienia, coraz częściej miewa huśtawki emocjonalne. Brak nici porozumienia między partnerami skutkuje powzięciem decyzji o rozstaniu.

5. Zdrada

Do zdrady w związku zwykle dochodzi z wyżej wymienionych przyczyn. Pragnienie zaznania nowych doznań w sypialni, chęć przeżycia czegoś nowego i brak spełnienia emocjonalnego najczęściej popychają ludzi w ramiona innych. Niewierność partnera wywołuje cierpienie i pozostawia trwały ślad w naszej psychice. Zdrada zazwyczaj kończy się rozstaniem, choć niekiedy ludzie decydują się na pozostanie w związku. Niestety rzadko kiedy potrafią funkcjonować tak jak wcześniej. Osoba zdradzona tak naprawdę nie potrafi zaakceptować tego, co się wydarzyło, w trudnych sytuacjach wywołuje w drugiej stronie poczucie winy. Zakończenie związku jest wtedy najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Zobacz również:

Jak sobie radzić z rozstaniem? 5 rzeczy, których nie warto robić po rozstaniu 6 powodów, dla których trzeba się rozstać

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)