Szczęśliwy związek - jak go stworzyć

Marzysz o stałym, pełnym zrozumienia i harmonii związku? Wszystko zależy od Ciebie - dowiedz się, jak zadbać o szczęście w związku
Marta Wilczkowska / 07.05.2014 07:00
Wszyscy marzymy o szczęśliwym, pełnym miłości związku z ukochaną osobą. Nie zawsze jednak wiemy, jak go osiągnąć. Dzięki radom Justyny Glińskiej, psychologa z poradni Centrum-Ja dowiesz się, jak zadbać o szczęście w związku.

Jak zadbać o szczęście w związku?


Podstawą szczęśliwego związku jest rozmowa. Wzajemne upewnianie się w uczuciach, potrzebach i nadziejach wzmacnia związek i nie pozostawia niszczących miłość niedomówień. Szczera rozmowa jest szczególnie ważna w pierwszym etapie związku, zanim podjęte zostaną wiążące decyzje jak ślub czy wspólny kredyt. Dojrzałe pary nie powinny zapominać o pielęgnowaniu swojego uczucia,

Na co zwracać uwagę budując nowy związek?


Wchodząc w nowym związek staraj się przyjrzeć relacjom, jakie panują w rodzinie partnera. Zadawnione konflikty, zbyt silna więź z rodzicami a także sposób komunikacji z bliskimi pokazują, jaki charakter może mieć Wasz związek.

Co, jeśli macie wcześniejsze zobowiązania?

Zdarza się tak, że partnerzy wchodzą w związek z bagażem doświadczeń lub zobowiązań z przeszłości. Ta sytuacja wymaga dużo zrozumienia i taktu, jednak i tu najważniejsza jest rozmowa. Wspólne ustalenie "planu działania" i dynamiki relacji pozwoli uniknąć nieporozumień.

Choć recepta na szczęście w związku jest pozornie banalna, w praktyce zastosowanie się do zasad budowania pozytywnej relacji bywa niezwykle trudne. Dlatego, choć powyższe zasady mogą wydać się oczywiste, warto zapamiętać je i spróbować stosować w codziennym życiu.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!