Toksyczne namiętności

Obsesyjna miłość i jej ofiara - przedstawiamy poradnik, który pomaga rozpoznać ową chorobę i pokazuje jak się przed nią chronić.
/ 27.11.2006 11:03
toksyczne1.jpgObsesyjna miłość i jej ofiara. Koszmar kochania "za bardzo", dręczący zarówno kata, jak i katowanego. Osoba z syndromem obsesyjnej miłości jest terrorystą, niszczącym w szybkim tempie związek, siebie i partnera.
Jej żywioły to zazdrość, zaborczość, szantaż i przemoc, zarówno psychiczna, jak i fizyczna. Obsesyjna miłość ma wiele okrutnych twarzy. Książka ta pomaga rozpoznać ową chorobę, pokazuje jak się przed nią chronić i jak ją leczyć, przedstawia bowiem metody postępowania, sposoby porozumiewania się i zachowania pozwalające odzyskać panowanie nad zwichrowanymi emocjami. Nawet w dorosłości, nawet w prawdziwie podeszłym wieku można nauczyć się spostrzegać, wyciągać wnioski, dokonywać właściwych ocen, a przede wszystkim - odnosić się do ludzi w sposób mniej rozpaczliwy oraz zmniejszyć potrzebę posiadania lub bycia posiadanym tylko po to, aby samemu poczuć się pełniejszym.

ms

Susan Forward, Craig Buck "Toksyczne namiętności", tłum. Krzysztof Drozdowski, Jacek Santorski & Co Agencja Wydawnicza

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/14.03.2007 19:41
Zazdrość jest okropna, nie potrafie się jej pozbyć, zaczyna być obsesyjna, okropne uczucie, ale wiem jedno od dzis postanowiłam z nią walczyć, wiem,że miłość wskaże mi odpowiedni kierunek,chętnie przeczytam tą książke, zastanawiam się jeszcze nad wizytą u psychologa
/19.12.2006 11:45
CHŁOPAKOWI. ON CIERPI NA TOKSYCZNĄ NAMIĘTNOŚĆ, JEGO ZAZDROŚĆ SPRAWIA MU PSYCHICZNY I FIZYCZNY BÓL. UŚWIADOMIŁAM MU,ŻE JEST PO PROSTU CHORY I ŻE TO DA SIĘ LECZYĆ. TYLKO GDZIE I JAK? ON SAM BOI SIĘ,ŻE ZNISZCZY NASZ ZWIĄZEK, BĘDĄC CHOROBLIWIE ZAZDROSNY.JEŚLI ORIENTUJECIE SIĘ GDZIE MOŻNA TO WYLECZYĆ POMÓŻCIE.
/03.12.2006 12:32
cale szczescie ze juz wyrwalam sie z tego zwiazku.to bylo cos okropnego zaborczosc, zazdrosc, znecanie sie psychiczne:( i te ciagle klamstwa dlugo to znosilam bo na poczatku nie zdawalam sobie z tego sprawy ale nadszedl taki moment ze sie otrzasnelam i powiedzilam sobie koniec.nie warto marnowac sobie zycia dla takiej osoby.!!!
POKAŻ KOMENTARZE (7)