Niewydolność serca to poważna choroba, która śmiertelnością dorównuje rakowi jelita grubego – drugiemu, zaraz po raku płuc, najgroźniejszemu nowotworowi złośliwemu w Polsce. Niewydolność serca, powodowana najczęściej przez przewlekłe nadciśnienie w połączeniu z chorobą wieńcową, stanowi 10% wszystkich przyjęć do szpitala. Połowa pacjentów z rozpoznaną niewydolnością serca umiera w 4 lata po rozpoznaniu choroby.
Bezpłatne badania i konsultacje
Mobilna Kardiologiczna Poradnia Servier odwiedzi 12 miast (z czego trzy w ramach Światowego Dnia Serca) i będzie oferować bezpłatne badania i konsultacje kardiologiczne. Odwiedzający będą mieli możliwość zapoznać się z zagadnieniem niewydolności serca w trakcie rozmów ze specjalistami. Każdy uczestnik akcji będzie także mógł wypełnić specjalistyczną ankietę, badającą kondycję serca i ryzyko wystąpienia niewydolności serca. Spotkania będą urozmaicać wykłady ekspertów, filmy i zabawy edukacyjne z nagrodami, przewidziane dla osób w każdym wieku.
Kardiologiczna Poradnia Servier zaoferuje gościom bezpłatne badanie ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy, hemoglobiny glikowanej i cholesterolu we krwi. Jeśli te wyniki okażą się nieprawidłowe będzie możliwość specjalistycznej konsultacji kardiologicznej oraz wykonania EKG serca.
Program
Kardiologiczna Poradnia Servier odwiedzi w tym roku 12 miast i będzie czynna od 10:00 – 18:00.
- Warszawa 21 września
- Poznań 23 września
- Sopot 25 września
- Bydgoszcz 25 września
- Kraków 25 września
- Białystok 27 września
- Lublin 28 września
- Rzeszów 29 września
- Katowice 30 września
- Łódź 4 października
- Gliwice 5 października
- Wrocław 7 października
Na potrzeby tegorocznej akcji na stronie www.dbajoserce.pl uruchomiono specjalną aplikację internetową – „Prognoza dla Serca”. Po wypełnieniu ankiety można sprawdzić, jakie jest ryzyko, że grozi nam choroba układu krążenia oraz otrzymać wskazówki, jakie kroki podjąć, by zapobiec jej rozwojowi.
Polecamy też test: Czy masz chorobę wieńcową?
Na stronie www.dbajoserce.pl znajdziesz także:
- elektroniczny dzienniczek kontroli ciśnienia tętniczego,
- aplikacja przypominająca o regularnym przyjmowaniu leków,
- aplikacja przypominająca o kontrolnych wizytach lekarskich.
Źródło: www.dbajoserce.pl /ah
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!