Bentley Organic – żel do mycia i szampon z aloesem, rumiankiem i lawendą 2w1

Głowę niemowlęcia myjemy, używając mydła lub specjalnego szamponu przeznaczonego dla najmłodszych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest sięganie po preparaty oparte na bazie naturalnych, organicznych składników, np. takich jak żel do mycia i szampon z aloesem, rumiankiem i lawendą 2w1 Bentley Organic. Kosmetyk stworzony z myślą o specjalnych potrzebach delikatnej i wrażliwej skóry dzieci.
/ 28.06.2013 09:26

Bentley Organic – żel do mycia i szampom z aloesem, rumiankiem i lawendą 2w1/ Fot. Materiały prasowe Pawłowska Media

Bentley Organic – kosmetyk 2w1

Jak często myć dziecku włosy? Najlepiej codziennie, gdyż  główka niemowlęcia szybko się poci. Częste mycie, masowanie i czesanie, wbrew obiegowym opiniom na pewno nie osłabi włosów. Tym bardziej, jeśli do pielęgnacji główki dziecka używasz szamponów na bazie naturalnych składników, najlepiej kojącego aloesu, odżywczego rumianku czy lawendy.

Sprawdzonym i rekomendowanym przez młode mamy rozwiązaniem jest sięganie po produkty „dwa w jednym”. O tym, jak bardzo są one praktyczne, przekonują się świeżo upieczeni rodzice, którzy dopiero uczą się opieki nad dzieckiem. Połączenie żelu do mycia i szamponu upraszcza pielęgnację ciała i włosów maluszka i jest bardziej ekonomiczne.

Polecamy: Jakie składniki kryją się w kosmetykach dla dzieci?

Kąpiel bez łez

Jak przyzwyczajać dziecko do kąpieli i przekonać malucha, że pluskać się jest bosko? Zamieniając kąpiel w zabawę. Im przyjemniejsza jest atmosfera wokół kąpania, im bardziej kolorowo i wesoło, tym większe szanse na sukces.

Bardzo ważny jest także odpowiedni dobór kosmetyków. Sięganie po produkty z serii „dla dzieci” to absolutna podstawa. Szampony przeznaczone dla dzieci nie szczypią w oczy, dobrze się pienią, łatwo spłukują, nie powodują podrażnień i przyjemnie pachną. Zapewniają optymalną ochronę delikatnej skóry dziecka.

Żel do mycia i szampon z aloesem, rumiankiem i lawendą cena: 37 zł

Źródło: Materiały prasowe Pawłowska Media/ (dr)

Zobacz także: Jak pielęgnować skórę noworodków i niemowląt?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!