Alkohol/fot. Fotolia

Bezpłatne konsultacje dla bliskich osób uzależnionych

Warszawski Ośrodek Pomocy Psychologicznej Polana uruchamia grupę psychoedukacyjną dla bliskich osób uzależnionych. To zajęcia terapeutyczne dla tych, których życiowy partner lub członek najbliższej rodziny zmaga się z problemem uzależnienia, przede wszystkim od alkoholu. Osoby, które rozważają przyłączenie się do grupy, mogą zgłosić się na bezpłatne konsultacje ze specjalistą.
Alkohol/fot. Fotolia

Zajęcia psychoedukacyjne dla najbliższych osób uzależnionych w prowadzone będą przez psycholożkę i psychoterapeutkę Kingę Jasińską, pracującą według szkoły psychoterapii integracyjnej, specjalizującej się w pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi i rodziną oraz bliskimi osób uzależnionych, współuzależnionymi, a także we wspieraniu i terapii osób w sytuacjach kryzysowych.

Zajęcia w grupie będą odbywać się w trybie cotygodniowym, w piątki w godz. 18-20. Przed podjęciem decyzji o przyłączeniu się do grupy osoby zainteresowane mogą spotkać się z prowadzącą zajęcia i wziąć udział w bezpłatnej, półgodzinnej konsultacji. Podczas spotkania mogą porozmawiać z psychologiem o swoim problemie, dowiedzieć się, co może zaoferować i jakie efekty może przynieść udział w spotkaniach grupy terapeutycznej, ponadto upewnić się, czy oferta grupy skierowana jest właśnie dla nich, a także uzyskać szczegółowe informacje o tym, jakie tematy będą poruszane w trakcie zajęć.

Podczas dziesięciotygodniowego cyklu spotkań osoby, które zdecydują się przystąpić do grupy, zyskają wiedzę o uzależnieniu i sposobach radzenia sobie z nałogiem bliskich, możliwościach psychoterapii, sposobach pomocy uzależnionym, syndromie współuzależnienia oraz możliwości odzyskania kontroli nad własnym życiem.

 Zgłaszać się  do udziału w bezpłatnych konsultacjach można telefonicznie kontaktując się z Ośrodkiem Polana pod numerem telefonu 22 825 00 45.

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej Polana to miejsce stworzone z myślą o osobach szukających nie tylko pomocy ale i życzliwości. Oferta ośrodka skierowana jest przede wszystkim do osób z uzależnieniami  od narkotyków, alkoholu, seksu, leków, hazardu, internetu oraz osób współuzależnionych. Terapeuci Polany prowadzą również terapię dla DDA, DDD, osób z depresją, stanami lękowymi, zaburzeniami odżywiania, a także dla rodziców mających problemy wychowawcze z dziećmi.

Zobacz też serwis Nałogi

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/25.02.2013 19:06
https://www.youtube.com/watch?v=VPE0CCE0ztc