Choroba Hashimoto – objawy [VIDEO]

Wbrew obiegowej opinii mężczyźni też chorują na Hashimoto, chociaż choroby tarczycy są częstsze u kobiet. Co powinno nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u lekarza?
Marta Słupska / 10.08.2018 09:16

Choroba Hashimoto to choroba autoimmunologiczna, w której organizm zwraca się przeciwko sobie. Trudno ją wykryć, a leczenie polega na usuwaniu nie jej przyczyny, lecz skutków.

Jakie są objawy choroby Hashimoto?

U niektórych osób Hashimoto może przebiegać bezobjawowo, czasem zmieniona zapalnie tarczyca powiększa się, tworząc wole. Zdarza się, że boli, choć to rzadkość. Choroba może też wiązać się z zanikiem tarczycy.

Bywa, że Hashimoto towarzyszą niespecyficzne objawy, takie jak: senność, zmęczenie, zmienność nastrojów, kłopoty z pamięcią i koncentracją, obfite miesiączki, zaparcia, sucha i szorstka skóra, marznięcie, nieuzasadnione tycie i wypadanie włosów. Zobacz więcej objawów choroby Hashimoto na naszym filmie!

Polecamy:
Jak zajść w ciążę przy Hashimoto?
Czym dokładnie jest choroba Hashimoto? 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA