Cytrusy wzmacniają żyły i tętnice

Cytrusy dla żył fot. Panthermedia
Zawierają substancje, dzięki którym twój układ krążenia funkcjonuje bez zarzutu.
/ 30.06.2011 11:08
Cytrusy dla żył fot. Panthermedia

Pomarańcze, grejpfruty, cytryny… Owoce w złocistym kolorze mają nie tylko doskonały smak, lecz także leczniczą moc. Zawierają bowiem witaminę C, związki mineralne oraz flawonoidy, które zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się tkanek, chronią przed miażdżycą i wzmacniają układ krążenia. Ponadto cytrusy mają właściwości bakteriobójcze i antywirusowe.

- Sok owocowy. Codziennie rano wypijaj szklankę soku świeżo wyciśniętego z pomarańczy, grejpfrutów i cytryn. Najlepiej, aby w napoju było dużo miąższu, a nawet białej błonki (albedo), bo zawierają one substancje wzmacniające działanie witamin i minerałów.

- Nalewka cytrusowa.
Cztery dowolne cytrusy umyj, cienko obierz, zostawiając białą skórkę. Pokrój na kawałki, wrzuć do dużego słoja. Dodaj po 10 dag brązowego cukru i miodu. Zalej litrem białej wódki (45 proc.). Odstaw na dwa tygodnie. Przecedź. Pij raz dziennie mały kieliszek (25 ml).

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA