„Czerwone Noski – Klown w Szpitalu”

18 marca 2013 roku międzynarodowa fundacja „Czerwone Noski - Klown w Szpitalu” oficjalnie rozpoczęła działalność w Polsce. Przebrani za klauny aktorzy, którzy biorą udział w projekcie, będą stosować terapię śmiechem i w ten sposób pomagać hospitalizowanym dzieciom.
/ 19.03.2013 10:10

Czerwone Noski” to pierwszy w Polsce projekt z udziałem profesjonalnych aktorów-klownów, którzy stosują terapię śmiechem. Aktorzy-klowni pełnią ogromną rolę w procesie leczenia hospitalizowanych dzieci.

Projekt rozpoczął się w Polsce w lutym 2012 roku. Aktorzy zostali wyłonieni podczas castingów, a następnie wzięli udział w serii intensywnych warsztatów teatralnych, nabywając umiejętność pracy z chorymi zgodną ze standardami etycznymi i artystycznymi Fundacji RED NOSES International.

Fundacja Czerwone Noski została zarejestrowana w dniu 2 sierpnia 2012 roku w Polsce. Aktualnie współpracuje z trzema ośrodkami medycznymi w:

  • Warszawie (Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka: Endokrynologia i Diabetologia),
  • Krakowie (Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika: Pediatria i Pulmonologia),
  • Wrocławiu (Wojewódzki Szpital im. Gomulickiego: Pulmonologia/Alergologia, Nefrologia i Neurologia).

Dwuosobowe zespoły specjalnie przeszkolonych aktorów odbywają regularne wizyty na oddziałach szpitalnych raz lub dwa razy w tygodniu. Artyści podchodzą do każdego dziecka w sposób indywidualny, bawią je śmiechem i wprawiają w dobry nastrój.

Projekt spotkał się z pozytywnym przyjęciem personelu szpitalnego, pacjentów i ich rodziców. Terapia śmiechem jest holistyczną metodą leczniczą, która wpływa na ciało i umysł oraz odgrywa ważną rolę w leczeniu dzieci.

Fundacja „Czerwone Noski Klown w Szpitalu" jest częścią międzynarodowej charytatywnej Fundacji RED NOSES International. Fundacja specjalizuje się w terapii śmiechem i ma ogromne doświadczenie w pracy z chorymi. Zajmuje się  budowaniem i monitorowaniem organizacji partnerskich w Europie Środkowej i Wschodniej. Rozwija i utrzymuje wysokie standardy etyczne i artystyczne we wszystkich programach prowadzonych przez profesjonalnych klownów.

Fundacja RED NOSES działa w ośmiu krajach: Austrii, Chorwacji, Czechach, Słowacji,  Niemczech, Polsce, Węgrzech, Nowej Zelandii oraz Słowenii. W ciągu roku odwiedza 500 000 pacjentów w około 200 szpitalach.

Więcej informacji na stronie www.czerwonenoski.pl.

Zobacz też: Klub śmiechu – sposób na codzienną radość

Źródło: materiały prasowe Sigma International/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA