I Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Nordic Walking

I Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Nordic Walking
Ruszyły już zapisy na I Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Nordic Walking pod hasłem „Wyjść życiu naprzeciw”, które odbędą się 22 września 2012 r. w Sławnie. Zawody mają na celu między innymi popularyzację zdrowego stylu życia wśród osób niepełnosprawnych.
/ 27.09.2016 16:11
I Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Nordic Walking

Cele mistrzostw

22 września 2012 r. w Sławnie odbędą się I Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Nordic Walking pod hasłem „Wyjść życiu naprzeciw”. Sławieński Oddział Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę, który organizuje tę imprezę, ma nadzieję, że udział w zawodach przyczyni się do otwarcia mieszkańców Sławna i podopiecznych instytucji na innych ludzi, umocni w nich wiarę we własne siły i uświadomi im, że żadna niepełnosprawność nie czyni z człowieka obywatela drugiej kategorii.

Celem mistrzostw, oprócz popularyzacji zdrowego stylu życia, jest rozpowszechnienie nordic walking. Udział w tego typu zawodach z pewnością stanowić będzie także znakomitą formę terapii i rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych.

Plan zawodów

W mistrzostwach mogą wziąć udział wyłącznie osoby niepełnosprawne w każdym wieku, posiadające orzeczenie o jednym ze stopni niepełnosprawności. Tuż przed rozpoczęciem wyścigu zorganizowana zostanie krótka rozgrzewka dla zawodników. Chętni wystartują na dwóch dystansach – 2,5 i 5 km, a podczas zawodów obowiązywać będą przepisy Polskiej Federacji nordic walking. Niestety, zawodników będzie obowiązywał limit czasu – ci, którzy dotrą do mety po godzinie 14:00 nie będą klasyfikowani.

Wszyscy uczestnicy muszą mieć odpowiedni strój sportowy, ale posiadanie kijków nie jest konieczne – będzie można wypożyczyć je za drobną opłatą w Biurze Marszu, po zgłoszeniu takiej konieczności co najmniej na miesiąc przed imprezą.

Zgłoszenia i opłaty

Uczestnictwo w mistrzostwach jest płatne, w zależności od terminu wpłaty, 10 lub 15 zł. Opłata ta obejmuje nie tylko numer startowy uczestnika, ale też pakiet startowy i gorący posiłek.

Zgłoszenia indywidualne i drużynowe poprzez elektroniczne zapisy rozpoczęły się 10 kwietnia 2012 r. i potrwają do 18 września. Rejestracji można dokonać m.in. na stronie www.padaczkaslawno.webd.pl . Tam znajdziemy też szczegółowy regulamin. W dniu imprezy od 8:00 do 9:00 będzie można zapisać się osobiście w biurze zawodów.

Źródło: Informacja prasowa / ab

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA