Jak leczyć zaczerwienioną twarz

Jak leczyć zaczerwienioną twarz fot. Panthermedia
Kiedy wychodzę z domu, a na dworze jest chłodno, zaraz czerwienieje mi twarz. Pojawiały mi się też popękane naczynka. Dlaczego tak się dzieje i co mam robić?
/ 30.11.2011 12:44
Jak leczyć zaczerwienioną twarz fot. Panthermedia

Na pytanie odpowiada dermatolog Monika Serafin

Jeśli cera wykazuje skłonność do czerwienienia się po ekspozycji na słońce, z powodu wysokiej i niskiej temperatury, stresu, wysiłku fizycznego, alkoholu czy jedzenia pikantnych potraw, to znaczy, że ma Pani tzw. skórę naczynioruchową. Rumienienie się jest spowodowane nieprawidłowym kurczeniem i rozszerzaniem się naczyń. Początkowo objawy są tylko okresowe, ale z czasem może dojść do trwałego rozszerzenia naczyń. Być może odziedziczyła Pani taką skłonność w genach lub winne są czynniki hormonalne. Nie ma sposobu na napadowy rumień, ale korzystny efekt przynoszą zabiegi jonoforezy (ok. 8 co 2–3 tygodnie). Naczynka zaś można zamknąć laserem IPL (potrzebe są 3–4 zabiegi).

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA