Mielno - akcja ratunkowa i przekazanie nowego defibrylatora

W weekend w Mielnie odbyło się największe w Polsce szkolenie otwarte z obsługi defibrylatora oraz przeprowadzania akcji ratowniczych. W szkoleniu wzięło udział wielu wczasowiczów w tym dzieci oraz pracownicy Straży z Mielna.
/ 08.08.2013 15:10

Podczas wydarzenia odbyło się również przekazanie defibrylatora dla miasta, a sama uroczystość urozmaicona została pokazem ratowników. Plażowicze, którzy nie usłyszeli ogłoszenia o pokazie z przerażeniem obserwowali akcje ratunkową tonącego chłopaka.

Szkoleniu towarzyszył Tomasz Sikora, który również pokazywał jak ratować życie. Już po raz czwarty firma Natural Pharmaceuticals we współpracy z reprezentantami projektu „Ratuj z Sercem” – Mapa AED przekazała automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED), a na tym nie koniec. Kolejne defibrylatory już wkrótce trafią do kolejnych miast.

Polecamy: Defibrylator - pomoc przy nagłym zatrzymaniu krążenia

Niezależnie od wieku, płci czy wagi nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) może spotkać każdego. Szacuje się, że nawet tysiąc osób umiera codziennie, ponieważ niewielu ma kompetencje, by udzielić im odpowiedniej pomocy.

W przypadku NZK tylko 4 minuty dzielą człowieka od śmierci.

Źródło: Materiały prasowe G-COMMUNICATIONS Consultants/ (dr)

Zobacz także: Użycie defibrylatora krok po kroku

          

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!