Nagrody Darwina – najdziwniejsze przypadki śmierci na świecie

Połknięcie w całości przez pytona, lewatywa z wiśniówki czy śmierć z powodu… zatrucia własnymi bąkami to tylko niektóre przykłady.
Marta Słupska / 22.08.2019 13:49

Codziennie na świecie umiera ponad 150 000 ludzi. Większość z nich, bo 70%, z powodu chorób układu krążenia i nowotworów. Są jednak tacy, których śmierć… po prostu trudno zaklasyfikować.

Czym jest nagroda Darwina?

Co roku w internecie przyznawane są tak zwane nagrody Darwina – honoruje się w ten sposób osoby, które zmarły z powodu dziwnych, głupich lub po prostu nieprzemyślanych poczynań. Bywa też, że ich śmierć jest wynikiem wyjątkowo nieszczęśliwego splotu wydarzeń.

Wśród nich wiele jest takich, które wydają się naprawdę nieprawdopodobne – a jednak miały miejsce. Czasem nie raz i nie dwa, o czym świadczą chociażby dziwne kody używane przez kornerów w krajach anglosaskich do oznaczania zgonów: przykładowo kod W56.21 oznacza śmierć w wyniku ugryzienia przez orkę, a V91.07 (nasz niekwestionowany faworyt) – spłonięcie z powodu awarii nart wodnych.

W naszej galerii znajdziecie przegląd naszym zdaniem najdziwniejszych przypadków śmierci na świecie. Są tam także przykłady z Polski. Które z nich waszym zdaniem najbardziej zasługują na nagrodę Darwina?

Zobacz też:
Chłopiec upadł z roweru. Zwykła rana doprowadziła do śmierci dziecka
Obudziła się cała pokąsana, później zaczęła mieć halucynacje. Okazało się, że w jej mieszkaniu zadomowiły się jadowite pająki

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!