Oddział Bajka w olsztyńskim szpitalu

„Oddział Bajka – Wędrująca Szpitalna Biblioteka” przekazuje szpitalom w całej Polsce mobilne biblioteki, czyli kolorowe domki na kółkach, w których mali pacjenci znajdą pasjonujące lektury oraz zabawki. Kolejny taki bajkowóz trafia właśnie do Olsztyna.
/ 23.02.2015 10:37

oddział Bajka w Olsztynie

Fot. JaroWilk

Kolejny Bajkowóz trafi na oddział dziecięcy

Fundacja Serdecznik w ramach programu „Oddział Bajka – Wędrująca Szpitalna Biblioteka” przekazuje szpitalom w całej Polsce mobilne biblioteki, czyli kolorowe domki na kółkach, w których mali pacjenci znajdą pasjonujące lektury oraz zabawki. Eksperci wybrali ponad sto tytułów, które dotykają ważnych problemów i pomagają dorosłym poruszyć w rozmowie z chorym dzieckiem temat cierpienia, samotności czy strachu.

W sumie z Bajkowozów korzysta już ponad 1000 dzieci.

„Z Oddziałem Bajka jesteśmy tam, gdzie potrzebne są radość oraz wsparcie. Nasze biblioteki na kółkach przemierzają korytarze szpitalnych oddziałów dziecięcych i hospicjów” – mówi Jarosław Leciejewski z Fundacji Serdecznik. – „Prowadząc od lat zajęcia artystyczne dla dzieci w szpitalach, chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym problemy choć na chwilę znikną. Żywe, kolorowe, pełne pozytywnej energii i jednocześnie dostępne dla bardzo chorych małych pacjentów. Tak powstała koncepcja Bajkowozów – to dzięki nim jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego szpitalnego łóżka”.

Oddział Bajka wspierają m.in.:

  • Marek Kamiński – polarnik i podróżnik,
  • znani i lubiani pisarze Roksana Jędrzejewska-Wróbel i Łukasz Wierzbicki,
  • Krystyna Adamczak – propagatorka wartościowej literatury.

Bajkowóz zaprojektowali polscy designerzy z firmy Marmorin Design Studio, która jest głównym partnerem projektu.

Źródło: Materiały prasowe Szmalec PR

Zobacz także: Bajki terapeutyczne – jak pomagają dziecku?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!