Porażenie prądem przez słuchawki

Siedemnastoletni mieszkaniec Mikołowa został porażony prądem podczas słuchania muzyki przez słuchawki. Katowiccy ratownicy twierdzą, że po raz pierwszy zetknęli się z tego typu wypadkiem.
/ 09.09.2013 15:42

Do wypadku doszło w sobotę 7 września 2013 r. nad ranem, w jednym z mieszkań przy ul. Żwirki i Wigury w Mikołowie. Siedemnastolatek usnął ze słuchawkami opuszczonymi na szyję. Pech chciał, że słuchawki miały częściowo odizolowany kabel, a w mieszkaniu trwał akurat remont. Gdy kabel od słuchawek w jego odizolowanej części zaplątał się w niezabezpieczone gniazdko elektryczne, doszło do porażenia.

Chłopak ocknął się na ziemi, nie wiedział, co się stało. Rodzina wezwała pogotowie. Ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach stwierdzili u 17-latka poparzenia klatki piersiowej i ramion, miejscami nawet III stopnia. Pacjenta przewieziono do GCZD do Katowic-Ligoty.

Ratownicy przyznają, że z tego rodzaju porażeniem prądem jeszcze się nie spotkali.

Polecamy: Prąd - niebezpieczne źródło technologii

Źródło: Dialog Agencja PR/ mk

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!