Seminarium edukacyjne „Innowacje w systemie szczepień ochronnych"

W Warszawie 5 kwietnia 2013 r. w auli Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk im. Macieja Nałęcza, przy ul. Ks. Trojdena 4 odbędzie się seminarium edukacyjne „Innowacje w systemie szczepień ochronnych – czy można poprawić dostępność szczepień w Polsce?”. Portal Zdrowie.wieszjak.polki.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
/ 02.04.2013 15:11

Celem nadrzędnym seminarium jest ukazanie występujących w Polsce ograniczeń dostępu do szczepień ochronnych oraz dyskusja dotycząca sposobów poprawy tego stanu. Do udziału w seminarium zaproszeni są lekarze specjaliści różnych dziedzin, zarówno klinicyści, jak i pracownicy naukowi zainteresowani tą problematyką (zwłaszcza lekarze specjalizujący się w zakresie szczepień ochronnych).

Wydarzenie jest również dedykowane przedstawicielom Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych, towarzystw ubezpieczeniowych, samorządów lokalnych, urzędów centralnych, mediów oraz przedstawicielom organizacji pacjentów, organizacji branżowych oraz kadrze akademickiej.

Seminarium będzie mieć charakter jednodniowy i będzie się składać z 3 części:

Część I – „Szczepienia w Polsce – stan aktualny, priorytety i wyzwania” (wystąpienia prelegentów)

Część II – „Szczepienia w Polsce – kierunki ewolucji systemu finansowania szczepień” (wystąpienia prelegentów)

Część III – Debata systemowa z konferencją prasową.

Źródło: materiały prasowe Fundacja Watch Health Care/kk

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!