Strzeżone sekrety alchemii - recenzja

"Strzeżone sekrety alchemii". Studio Astropsychologii fot. Vital
Pierwsza na polskim rynku książka Marka Stavisha to lektura wprowadzająca w tajniki alchemii, ukazująca jej powiązania z kabałą czy astrologią. Pełna przepisów i zaleceń dotyczących przygotowywania nalewek, eliksirów i leków roślinnych.
"Strzeżone sekrety alchemii". Studio Astropsychologii fot. Vital

"Strzeżone sekrety alchemii" to lektura dla tych, którzy chcieliby zgłębić tajniki i zrozumieć naturę alchemii. Książka autorstwa cenionego ezoteryka zawiera odpowiedzi na takie pytania, jak:

  • Czy każdy może zgłębiać niuanse alchemii?
  • Do czego przydają się doświadczenia i eksperymenty w codziennym życiu?
  • Jak praktykować alchemię?

Oprócz wprowadzenia w świat alchemii, czytelnik znajdzie gotowe wskazówki i przepisy, wg których samodzielnie przygotuje proste leki roślinne na bazie dostępnych ziół, które – jak zapewnia autor – posiadają moc uzdrawiającą duszę i ciało. W poszczególnych rozdziałach znajdują się zadania alchemiczne, które mają pomóc w dokonaniu fizycznej i duchowej transformacji.

W książce znajdują się także praktyczne porady dotyczące przeprowadzania destylacji, przygotowywania eliksirów i nalewek. Publikacje Marka Stavisha wyróżnia praktyczne podejście do tematu alchemii i dostosowanie do obecnych realiów. Autor podpowiada także "drogę na skróty" rozumiejąc, że ludzie oczekują szybkich korzyści i szybkich rezultatów.

Książka składa się z dziesięciu rozdziałów oraz kilku dodatków. Autor załączył także słownik, który z pewnością doceni każdy, komu alchemiczne zwroty i definicje są zupełnie obce.

Więcej na temat książki w jej zakładce.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA