Jak pokazują badania, aż ponad 30% kobiet pomiędzy 35 a 54 rokiem życia, uskarża się na dolegliwości związane z niewłaściwą pracą jelit, jak wzdęcia, zaparcia, itp. Niestety, problemy te nasilają się z wiekiem. Aż 51% kobiet powyżej 55 roku życia, uskarża się na kłopoty z pracą jelit. Problemy z niewłaściwym funkcjonowaniem układu trawiennego stają się coraz bardziej powszechne. Dotykają one w szczególności kobiet, z których aż 36% powyżej 18 roku życia odczuwa je coraz częściej.
Wzrastająca liczba osób uskarżających się na kłopoty z pracą układu trawiennego niepokoi specjalistów. Dlatego Światów Organizacja Gastroenterologiczna ogłosiła rok 2008 Rokiem Dbania o Zdrowie Układu Trawiennego, podczas którego zaplanowano szereg działań mających służyć szerzeniu wiedzy nt. przyczyn dolegliwości trawiennych oraz ich skutecznej profilaktyki.
W tę ideę profilaktyki dolegliwości wynikających z nieprawidłowej pracy jelit wpisuje się marka Activia. Badania naukowe potwierdziły, że Activia, zawierająca probiotyczny szczep ActiRegularis (nazwa naukowa Bifidobacterium lactis DN – 173 010), w naturalny sposób wpływa na skrócenie czasu pasażu jelitowego i jest doskonałym elementem profilaktyki. Dlatego też Activia została światowym partnerem WGO w obchodach Roku Dbania o Zdrowie Układu Trawiennego, jakim jest Światowy Dzień Dbania o Zdrowie Układu Trawiennego. Jednym z elementów obchodów Roku Zdrowego Układu Trawiennego w Polsce jest Ogólnopolskie Badanie Activii.
Aby wziąć udział w badaniu wystarczy wejść na stronę internetową www.activiabadanie.pl. Po zalogowaniu się na tej stronie każda kobieta odpowiada na zestaw pytań, dotyczących jej stylu życia oraz zwyczajów żywieniowych. Na podstawie udzielonych odpowiedzi, użytkowniczka otrzymuje indywidualną poradę dietetyczną, przesłaną e-mialem.
Kobiety, które wezmą udział w badaniu będą mogły odebrać pakiet 14 bezpłatnych opakowań Activii. W ten sposób będą mogły przekonać się, jak Activia wpływa na poprawę pracy jelit i wyrazić swoją opinię na temat jej skuteczności. Oceny skuteczności będzie można dokonać po ponownym zalogowaniu się na stronie www.activiabadanie.pl, po 14-dniowym wypróbowaniu Activii. Activia będzie rozdawana w 10 miastach Polski (Warszawa, Poznań, Rzeszów, Kraków, Wrocław, Lublin, Szczecin, Trójmiasto, Katowice, Olsztyn), w wyznaczonych miejscach, w 3 wyznaczonych terminach. W ramach Ogólnopolskiego Badania Activii, przeznaczonych zostało 20 000 zestawów Activii do bezpłatnego rozdania.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!