Naturalne sposoby na ból gardła i chrypę – przegląd metod [VIDEO]

Lekkie przeziębienia nie muszą wiązać się z wizytą w aptece i łykaniem całej gamy środków farmaceutycznych. W takich sytuacjach możemy posiłkować się sprawdzonymi, domowymi metodami.
Marta Słupska / 27.11.2018 09:23

Dopiero zaczął się sezon zimowy, a ty już zmagasz się z bólem gardła i chrypą? Jeśli nie towarzyszą im żadne niepokojące objawy dodatkowe, możesz próbować ratować się prostymi, domowymi sposobami. Wiele z nich nie wymaga nawet wyjścia z domu do sklepu czy apteki.

Rozwiązania bez chemii

Bolące gardło warto rozgrzewać – pomogą w tym ciepłe okłady (świetnie nadają się te termiczne), a także picie gorących napojów, na przykład z miodem. Sposobem naszych babć od lat jest też picie mleka z czosnkiem – to połączenie może się początkowo wydawać dziwne, ale naprawdę działa!

Inne polecane metody można zobaczyć na naszym filmie. Pamiętajmy jednak, że przedłużającą się chrypę i dolegliwości bólowe, które trwają dłużej niż 4 dni i towarzyszy im gorączka, należy skonsultować z lekarzem.

Zobacz też:
Przegląd redakcji: 6 leków na ból gardła i chrypkę
Ziołowe inhalacje na kaszel

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!