Kasztany pod łóżkiem - czy kasztany odpędzają złą energię?

Kasztany pod łóżkiem fot. Adobe Stock
Kasztany mogą służyć do leczenia i poprawiania samopoczucia – dodają energii, pomagają na bóle reumatyczne, zmniejszają obrzęki, a kasztany pod łóżkiem czy np. przy telewizorze pochłaniają szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne.
/ 24.09.2020 14:20
Kasztany pod łóżkiem fot. Adobe Stock

Zdaniem fanów medycyny naturalnej, kasztany słyną z drogocennych właściwości - kasztany pod łóżkiem (lub pod poduszką) wspomogą dobry sen, te przy telewizorze czy komputerze hamują złą energię. 

Co daje włożenie kasztanów pod łóżko

Naukowcy dowiedli, że kasztanowce do rozwoju potrzebują pierwiastków promieniotwórczych z gleby. Później energię zawartą w pierwiastkach, oddają nam w postaci brązowych owoców. Kasztany działają na nas jak odpromienniki, które skupiają na sobie całą złą energię z otoczenia. Wiele osób kładzie kasztany pod łóżkiem i wierzy, że są one korzystne dla zdrowia i odpędzają złą energię.

Ile kasztanów włożyć pod łóżko?

Mówi się, że trzymanie jednego bądź dwóch kasztanów w kieszeni kurtki czy płaszcza dodaje nam energii i sprawia, że jesteśmy bardziej odporni na zimno. Kasztany trzymane w kieszeni łagodzą również bóle reumatyczne. 

Lepiej jednak nie wychodzić poza liczbę 2 kasztanów. Kasztany pochłaniają energię emitowaną przez urządzenia elektroniczne (komputer, telewizor), ale w ogromnych ilościach mogą zaszkodzić. Znane są przypadki, w których spanie na kasztanach kończyło się bezsennością, rozdrażnieniem, bólami głowy. 

Kasztany a medycyna

Przetworzone kasztany są o wiele bezpieczniejsze, ponieważ zawierają w sobie cenny składnik zwany escyną, która uszczelnia naczynia krwionośne i zmniejsza obrzęki. 

Wyciągi z kasztanowca są idealne przy leczeniu urazów: zakrzepowe zapalenie żył, obrzęki nóg, żylaki oraz w leczeniu stanów zapalnych układu pokarmowego. Kasztanowiec sprawdza się jako środek w walce z pękającymi naczynkami, pielęgnuje cerę i wygładza ją.

Jeśli nie kasztany pod poduszką, to nalewka

Jeśli jesteś sceptyczna wobec noszenia kasztanów w kieszeni, umieszczania pod poduszką - postaw na przetwory z kasztanów, szczególnie polecamy nalewkę z kasztanów. Idealnie sprawdza się w walce z bólami reumatycznymi, dużym powodzeniem cieszy się również przy oparzeniach i odmrożeniach w celu przywrócenia właściwego krążenia krwi.

Nalewka kasztanowa nadaje się również do picia (40 kropli – 3 razy dziennie przez 30 dni), przy czym wewnętrznie działa w stanach zapalnych żołądka i jelit, a przy przeroście prostaty ułatwia oddawanie moczu.

Składniki:

  • 50 g suszonych kwiatów kasztanowca (dostępne w sklepie zielarskim),
  • 50 g suszonych i rozwodnionych kasztanów lub 100 g niedojrzałych kasztanów,
  • 4 szklanki wódki.

Sposób przygotowania:

  1. Kasztany suszone lub świeże rozdrobnij, kwiaty rozkrusz.
  2. Następnie przełóż całość do słoja i zalej alkoholem.
  3. Całą mieszankę odstaw na 10–14 dni, w międzyczasie potrząsaj słojem kilkakrotnie.
  4. Po upływie 2 tygodni nalewkę przefiltruj (użyj filtru do kawy) i rozlej do ciemnych butelek.
  5. Nalewkę kasztanową należy przechowywać w ciemnym miejscu.

Artykuł pierwotnie opublikowany 05.12.2012.

Zobacz też: Jak piec jadalne kasztany?Co kryje w sobie kasztanPropolis - przygotuj nalewkę idealną przy infekcjach gardła

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA