Kobieta z filiżanką herbaty.

Domowe sposoby na gorączkę

Kiedy gorączka daje ci się we znaki i twój organizm jest nią przemęczony, sięgnij po domowe sposoby.
/ 25.02.2010 15:54
Kobieta z filiżanką herbaty.
Dzięki tym sposobom wypocisz się lub ochłodzisz rozpalone ciało. Stosuj je dopiero wtedy, gdy gorączka utrzymuje się przez kilka dni lub przekracza 38,5 st. C (niższa nie wyczerpuje organizmu, pomaga za to zwalczyć infekcję!).

- Herbatka lipowo-miodowa. Zalej szklanką wrzątku 2 łyżeczki suszonych kwiatów lipy. Przykryj i odstaw na 10 minut. Gdy napar nieco przestygnie, dodaj 2 łyżeczki miodu. Wypij i połóż się do łóżka.

- Mikstura malinowo-ziołowa. Odmierz 2 łyżeczki korzenia babki lancetowatej i łyżeczkę kwiatów czarnego bzu. Zalej szklanką wrzątku. Przykryj, odstaw na kwadrans. Przecedź, dolej 1/3 szklanki soku malinowego. Pij 3 razy dziennie po 1/3 szklanki po posiłku.

- Chłodne okłady. Na czoło, kark, nadgarstki lub łydki przykładaj zmoczone w chłodnej wodzie płótno lub gazę. Zmieniaj, gdy okłady się ogrzeją. Powtarzaj aż do spadku temperatury.

- Z apteki.
Dla dorosłych: tabletki Paracetamol, tabletki musujące, Polopiryna C. Dla dzieci: syrop Panadol Baby, czopki Calpol 80 lub Nurofen.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!