Sposoby na kaszel

Domowe sposoby na kaszel

Leki łagodzące infekcję, ułatwiające odkrztuszanie wydzieliny, regenerujące błony śluzowe i nawilżające gardło.
/ 18.02.2010 15:16
Sposoby na kaszel
Poznaj naturalne sposoby na kaszel:

- Syrop z cebuli. Posiekaj drobno 2 duże cebule. Układaj warstwami w szklanym lub emaliowanym naczyniu. Przesypuj cukrem (w sumie ok. 1/2 szklanki). Postaw w ciepłym miejscu. Po 2–3 godzinach zlej sok. Wymieszaj go z łyżką naturalnego miodu i sokiem wyciśniętym z połowy cytryny. Pij po łyżce, 3 razy dziennie po posiłkach.

- Krople z podbiału. Szklanką wrzątku zalej 4 łyżki suszonych liści podbiału. Przykryj i odstaw na kwadrans. Przecedź. Do przestudzonego naparu dodaj 1/2 szklanki miodu i 1/2 szklanki czystej wódki. Zażywaj 3–4 razy dziennie po jedzeniu – odmierzając po 30 kropli na kieliszek wody. Uwaga! Jeśli przyrządzisz miksturę bez alkoholu, będziesz mogła ją podawać także dzieciom.

- Miód anyżowy. Do 3 łyżek miodu lipowego lub wielokwiatowego dodaj czubatą łyżeczkę mielonego anyżu. Dokładnie wymieszaj. Jedz 2 razy dziennie po łyżeczce, najlepiej po posiłku.

- Akupresura. Aby złagodzić napad suchego kaszlu, uciskaj delikatnie punkt znajdujący się w zagłębieniu szyi, nieco powyżej mostka (na szerokość opuszki kciuka nad mostkiem).

- Z apteki.
Dla dorosłych: tabletki Flavamed albo Flegamina, herbatka BronchoHerba, syrop Mucosolvan lub Hedelix. Dla dzieci: Pektosan – mieszanka ziołowa do przygotowywania herbatki, syrop Herbapect Junior lub Stodal.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!