Pachnące kuracje

Czy leczenie może być przyjemne? Oczywiście! Takie właśnie są zabiegi aromaterapii. Oto skuteczne i pięknie pachnące kuracje na powszechne dolegliwości.
/ 29.03.2010 12:20
Podczas zabiegów aromaterapii możesz używać świeżych roślin, które zawierają dużo związków eterycznych albo olejków. Te ostatnie są niczym leczniczy koncentrat. By mieć pewność, że zostały wytworzone w prawidłowy sposób, kupuj olejki tylko w sprawdzonych miejscach (aptekach, sklepach zielarskich).

Przed rozpoczęciem kuracji:
- przeczytaj dołączoną do preparatu ulotkę. Dowiesz się z niej np., czy dany olejek można stosować w ciąży i czy po zabiegu wolno się opalać – niektóre (np. z cytrusów) powodują nadwrażliwość na słońce;
- zapytaj lekarza, czy olejki nie osłabią działania leków, które zażywasz (także tabletek antykoncepcyjnych). Niektóre z nich – np. geraniowy – wpływają bowiem na przemianę materii i gospodarkę hormonalną;
- przeprowadź tzw. próbę uczuleniową, aby mieć pewność, że dany olejek nie wywołuje u ciebie alergii. W tym celu zmieszaj 2 krople olejku z łyżeczką oliwy i posmaruj miksturą skórę w zgięciu łokcia. Po upływie doby sprawdź, czy nie ma w tym miejscu wysypki, obrzęku lub zaczerwienienia.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)